bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Іхтамнєт/вивсєврьотє. Будні російської гібридної церкви в Україні

Мені часто доводиться зустрічатися з брехнею та перекручуваннями адептів МПвУ які вимушені постійно брехати всім навколо буцімто вони не є Московською церквою в Україні, а являються або ж чисто Українською церквою, або ж все таки визнаючи своє підпорядкування Москві вони запевняють, що Москва дала їм дуже широку автономію і вони майже незалежні. Ось дуже типовим в цьому сенсі є їхня брехня в статті яку я знайшов на Тyzhden.ua .

"Питання щодо приналежності його церкви до країни – агресора отець Олександр, який родом з Макіївки, пояснює дуже впевнено, бо, думаю, робить це дуже часто. Йому доводиться відповідати за колег, що зробили багато для того, щоб війна почалась:

«Це не священники, це ті, хто зрадив клятві. Зараз їх вигнано з церков, вони не служать на території України. Бо якщо церковник закликав брати зброю та робити протизаконні дії, що призвело до загибелі людей та війни, він не має бути священником. Але ми повинні розуміти, що в 1992 році створилась незалежна Українська Православна церква, якою керує той, кого обирають українські священники, яка була визнана міжнародним суспільством як канонічна церква. І жодних офіційних документів, де б було написано, що це Московський патріархат, немає. Тому жодних протиріч в служінні Україні та церкві на своїй посаді я не бачу».

Але інші все ж бачать ці протиріччя. Нещодавно в сусідньому з Ізюмом селі Бугаїівка, де теж служить Олександр Панасенко, намагалися перевести церкву до Київського патріархату. Назвав при цьому отця Олександра, який навіть службу проводить українською мовою за проханням прихожан, «масковским попом».

Брехня №1. Твердження про те, що всіх "зрадників" з МПвУ буцімто було вигнано з церков являється чистої води брехнею, так як я точно знаю з десяток сепаратистів священників які зараз спокійно собі служать на своїх приходах і ніхто їх не збирається виганяти. Та це як бачимо добре розуміє і сам московський батюшка, бо каже "він не має бути священником". Гарне побажання особливо на четвертому році війни.

Брехня №2. Твердження про те, що в 1992 створилася незалежна УПЦ МП. По перше незалежна від кого? Від МП? Щоб зрозуміти всю брехливість цього твердження достатньо просто зайти на службу "незалежної" МПвУ і почути, що на кожній службі вони поминають нікого іншого як патріарха Московського Кирила Гундяєва, а аж ніяк не того "кого обирають українські священники", бо митрополит Онуфрій являється просто митрополитом РПЦ як і всі інші архієреї Московського патріархату в Україні про що дуже легко переконатися зайшовши на офіційних сайт РПЦ та подивившись Устав РПЦ де чітко написано

VIII. Самоуправляемые Церкви.

4. Предстоятель Самоуправляемой Церкви избирается Собором из числа кандидатов, утверждаемых Патриархом Московским и всея Руси и Священным Синодом.
5. Предстоятель вступает в должность после утверждения Патриархом Московским и всея Руси.
6. Предстоятель является епархиальным архиереем своей епархии и возглавляет Самоуправляемую Церковь на основе канонов, настоящего Устава и Устава Самоуправляемой Церкви.
7. Имя Предстоятеля поминается во всех храмах Самоуправляемой Церкви после имени Патриарха Московского и всея Руси.

Брехня №3. "І жодних офіційних документів, де б було написано, що це Московський патріархат, немає".

Є такий офіційний документ і він називається Статут РПЦ де чорним по білому написано.

I. Общие положения.

2. Входящие в Русскую Православную Церковь Самоуправляемые Церкви, Экзархаты, епархии, Синодальные учреждения, благочиния, приходы, монастыри, братства, сестричества, Духовные учебные заведения, миссии, представительства и подворья (далее по тексту Устава именуемые «канонические подразделения») канонически составляют Московский Патриархат.

«Московский Патриархат» — другое официальное наименование Русской Православной Церкви.

Так що як бачимо, московський отець або ж не знає статуту своєї церкви або свідомо бреше, тому що його так звана "незалежна" УПЦ - являється саме Московським Патріархатом в Україні, а назва УПЦ - чисто юридична.

Брехня №4. Ще вони люблять розповідати про Томос покійного патріарха Олексія Редігєра, який він видав їм ще в 1990 році і який начебто надає їм повну свободу. Згідно цього самого Томосу МПвУ наділяється статусом «незалежної і самостійної в управлінні». Ось так, виявляється, що наша МПвУ вже з 1990 року абсолютно незалежна і самостійна церква! Православна Церква визнає тільки два і лише два різновиди своєї структури: автокефальну Церкву і автономну Церкву. Тобто, ніяких «незалежних і самостійних в управлінні» церков просто не існує в природі, а наш Томос від 1990 року – це класична фільчина грамота, яка насправді немає за собою ніякої сили та значення!

Ну і на закуску цитата з уставу РПЦ, щоб вже зовсім відкинути всі маніпуляції довкола "самостійності" МПвУ.

VIII. Самоуправляемые Церкви.

1. Самоуправляемые Церкви, входящие в состав Московского Патриархата, осуществляют свою деятельность на основе и в пределах, предоставляемых Патриаршим Томосом, издаваемым в соответствии с решениями Поместного или Архиерейского Собора.
2. Решение об образовании или упразднении Самоуправляемой Церкви, равно как и определение ее территориальных границ, принимается Архиерейским Собором.
3. Органами церковной власти и управления Самоуправляемой Церкви являются Собор и Синод, возглавляемые Предстоятелем Самоуправляемой Церкви в сане митрополита или архиепископа.
4. Предстоятель Самоуправляемой Церкви избирается Собором из числа кандидатов, утверждаемых Патриархом Московским и всея Руси и Священным Синодом.
5. Предстоятель вступает в должность после утверждения Патриархом Московским и всея Руси.
6. Предстоятель является епархиальным архиереем своей епархии и возглавляет Самоуправляемую Церковь на основе канонов, настоящего Устава и Устава Самоуправляемой Церкви.
7. Имя Предстоятеля поминается во всех храмах Самоуправляемой Церкви после имени Патриарха Московского и всея Руси.
8. Решения об образовании или упразднении епархий, входящих в Самоуправляемую Церковь, и определение их территориальных границ, принимается Патриархом Московским и всея Руси и Священным Синодом по представлению Синода Самоуправляемой Церкви.
9. Архиереи Самоуправляемой Церкви избираются Синодом из кандидатов, утвержденных Патриархом Московским и всея Руси и Священным Синодом.
10. Архиереи Самоуправляемой Церкви являются членами Поместного и Архиерейских Соборов и участвуют в их работе в соответствии с разделами II и III настоящего Устава и в заседаниях Священного Синода.
11. Решения Поместного и Архиерейского Соборов и Священного Синода являются обязательными для Самоуправляемой Церкви.
12. Общецерковный суд и суд Архиерейского Собора являются церковными судами высшей инстанции Самоуправляемой Церкви.
13. Собор Самоуправляемой Церкви принимает Устав, регламентирующий управление этой Церковью на основе и в пределах предоставляемых Патриаршим Томосом. Устав подлежит одобрению Священным Синодом и утверждению Патриархом Московским и всея Руси.
14. Собор и Синод Самоуправляемой Церкви действуют в границах определенных Патриаршим Томосом, настоящим Уставом и Уставом, регламентирующим управление Самоуправляемой Церкви.
15. Церковь.
17. Украинская Православная Церковь является самоуправляемой с правами широкой автономии.
В своей жизни и деятельности она руководствуется Томосом Патриарха Московского и всея Руси 1990 года и Уставом Украинской Православной Церкви, который утверждается ее Предстоятелем и одобряется Патриархом Московским и всея Руси.
Самоуправляемая Церковь получает святое миро от Патриарха Московского и всея Руси.


Tags: МПвУ, брехня, гібридна церква
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments