bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

РОСІЯНИ ХОЧУТЬ ЗНАТИ ПРАВДУ ПРО СПІВПРАЦЮ ПАТРІАРХА КИРИЛА З КДБ


Російський журналіст Олександр Головенко просить ФСБ спростувати іформацію про співрацю нинішнього Патріарха РПЦ Кирила (Гундяєва) з радянським КДБ.

Із відповідним запитом Головенко звернувся до директора ФСБ Олександра Бортнікова, повідомляє видання «Форум.москва».

Журналіста збентежив виступ віце-прем’єра Болгарії Валерія Сімеонова, який заявив, що Патріарх — це «тютюновий митрополит Росії».

«З 1996 року у РФ завезли безакцизних цигарок на 14 мільярдів доларів та на 4 мільярди вина для потреб Церкви. У нього є приватний літак, його годинник коштує 30 тисяч доларів. Хто він? Це не православний священик. Це агент Михайлов – другосортний агент радянського КДБ», – цитує Сімеонова російський журналіст.

В запиті зазначається, що цей емоційний спіч був реакцією на скандал, що мав місце під час візиту патріарха Кирила до Болгарії.

Сам Олександр Головенко зазначає, що Патріарх Кирило їздив до Софії за особистим дорученням Путіна, оскільки той був зайнятий передвиборним процесом. Журналіст невдоволений тим, що за такий тривалий час (пройшло вже три місяці – ред.) ані прес-секретар Патріарха священик Олександр Волков, ані офіційний спікер РПЦ Володимир Легойда не спростували цієї інформації. Більше того, журналіста дивує, що з цього приводу не відреагувала навіть Марія Захарова, яка «чуйно реагує на будь-яку негідну наругу над нашою державою» – йдеться у зверненні.

Через це Головенко просить керівника ФСБ, яка є наступницею КДБ, спростувати «наклеп на адресу Патріарха Кирила як «другосортного агента радянського КДБ Михайлова»» – пише журналіст і додає, що такі заяви дуже боляче сприймаються віруючими та журналістами, зокрема, самим Головенком.

Нагадаємо, що тема співпраці вищих церковних єрархів Російської Православної Церкви цікавила громадськість ще у радянський час. У 1991 році відомий дисидент священик Гліб Якунін оприлюднив радянські архіви, згідно з якими митрополит Кирило (Гундяєв) мав оперативне прізвисько «Михайлов». Пізніше, після декомунізації в Україні було розсекречено архіви СБУ, де також містились радянські документи, в яких фігурував «агент Михайлов». Виходячи з того, що цей співробітник часто відвідував іноземні країни, можна погодитись з журналістом Головенком, що Михайлов не був «другосортним агентом».Tags: Гундяев, РПЦ, разоблачения
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments