bitvazaurozay

В УПЦ (МП) гадають, що після проголошення в Україні автокефалії вони стануть "людьми другого сорту"

Глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій під час церковної проповіді 6 травня заявив, що, попри наполягання політиків бачити Українську Церкву автокефальною, віруючим треба берегти те, що у них є. У ці ж дні керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Антоній (Паканич) заявив, що митрополит Онуфрій проінформував очільників помісних Православних Церков про позицію УПЦ (МП) стосовно ініціатив щодо автокефалії та їхніх можливих наслідків, повідомляє сайт УПЦ.

«Ми щасливі, що є членами Святої, Апостольської, Соборної, Православної Церкви, яка існує вже дві тисячі років, яку заснував Христос, у якій зберігається правильне вчення про Бога, Істина», — сказав, зокрема, глава УПЦ (МП) під час проповіді у Свято-Успенському соборі Київської лаври.

Він вважає, що політики наполягають, аби  Церква жила так, як вони хочуть. «Я, як людина, священик, — зазначив владика Онуфрій, — можу сказати одне — той шлях, який вони пропонують — принесе нам багато обмежень. На цьому шляху ми будемо людьми другого сорту, і на цьому шляху буде складно зберегти чистоту віри. Тому треба берегти те, що ми маємо. А наша Церква має все, що потрібно для спасіння».

У свою чергу, керуючий справами УПЦ (МП) митрополит Бориспільський і Броварсьий Антоній (Паканич) в інтерв'ю офіційному сайту своєї конфесії 7 травня заявив, що митрополит Онуфрій проінформував очільників помісних Православних Церков про позицію УПЦ (МП) стосовно згаданих ініціатив щодо автокефалії і їхніх можливих наслідків. За словами владики Антонія, предстоятелі й представники Церков "зі здивуванням, хвилюванням, а інколи й з обуренням сприймають все це і висловлюють свою незгоду".

Митрополит Антоній визнав, що "це питання наразі вирішується не в Україні, а за її межами і залежить від всіх Помісних Церков. І я не вірю, що позиція самої Константинопольської Церкви буде суперечити цим загальноправославним настроям".

Також він заявив, що "відчуваємо неформальний тиск певних політичних сил на нашу Церкву, на наших архієреїв. Згадані ініціативи просуваються й на міжнародній арені".

Зокрема, керуючий справами УПЦ (МП) зазначив: "Нам відомо, що МЗС України дало доручення послам в православних країнах проводити зустрічі з Предстоятелями Церков, щоб переконати їх в підтримці ініціатив влади. Зокрема, недавно Міністр закордонних справ П. А. Клімкін під час свого візиту в Єгипет зустрічався з Патріархом Олександрійським Феодором. Тому немає нічого дивного, що й наша Церква доводить свою позицію до відома Предстоятелів Помісних Церков. Тому що йдеться про долю Церкви".

Нагадаємо, що один зі спікерів УПЦ (МП), керівник прес-служби цієї конфесії Василь Анісімов в інтерв'ю російським ЗМІ заявив, що "Петро Порошенко спокушає патріарха Варфоломія, як диявол Христа... Але мені здається, що патріарх і сам спокушатися радий...".

Коментуючи те, що П. Порошенко планує отримати автокефалію до 28 липня, коли святкуватиметься 1030-річчя Хрещення Русі, В. Анісімов зауважив, що "і перед Водохрещем святим рівноапостольним князем Володимиром Русі біси скаженіли".

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.