bitvazaurozay

26,9% українців вважають, що православним слід згуртуватися навколо УПЦ КП

Оприлюднені результати соціологічного дослідження, проведеного Центром Разумкова у березні 2018 року, які демонструють сучасні церковні вподобання українців, повідомляє Рravda.com.ua.

Так, 26,9% українців вважають, що православним слід згуртуватися навколо Української Православної Церкви Київського Патріархату. У минулому році за таке рішення виступало 29,2% громадян.

Ще 23,4% виступають за об'єднання православних Церков в єдину, яка буде домагатися незалежності, що більше, ніж у 2017 році - 20,5%.

При цьому лише 9,2% громадян України вважають, що Українська Православна Церква повинна залишатися частиною Руської Православної Церкви (РПЦ). У минулому році, кількість таких була трохи меншою - 7,7%.

Про байдужість щодо перспектив православ'я в Україні заявили 22,7% українців і 14,4% - не змогли визначитися з позицією.

Серед опитаних, які є прихожанами УПЦ (МП), 42,3% виступають за те, щоб Українська Православна Церква залишалася невід'ємною частиною РПЦ, 25% виступають за об'єднання православних церков України в єдину церкву, яка буде домагатися незалежності і лише 13,5% вважають, що необхідно згуртуватися навколо УПЦ КП.

Більшість респондентів (55,4%), які належать до УПЦ КП, виступають за об'єднання навколо цієї церкви, 27,1% з них вважають за доцільне об'єднатися в єдину церкву. І 3,1% підтримують думку, що православна церква в Україні повинна залишатися частиною РПЦ.

35,3% опитаних, які є прихожанами Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), виступають за об'єднання в єдину Церкву, 26,8% - згодні з тим, що православним необхідно згуртуватися навколо УПЦ КП.

Згуртуватися навколо Київського Патріархату найбільше згодні респонденти в центральних (35,5%), південних (30,6%) і західних (29,4%) областях, найменше - на сході України (10,3% ).

За об'єднання православних Церков в єдину виступає 36,4% респондентів на заході України, 21,1% - на півдні, 20,8% - в центрі, 16,7% - на сході.

На сході 18,2% жителів  вважають, що УПЦ (МП) повинна залишатися частиною РПЦ. Менша кількість таких - в південних (9,5%), центральних (8,2%) і західних (0,6%) областях.

Загальнонаціональне соціологічне дослідження проводилося за підтримки представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні у всіх регіонах України, за винятком Криму і тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Опитано 2016 респондентів віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.