bitvazaurozay

«Стіна пам’яті загиблих за Україну воїнів» на Михайлівській площі – це також його ініціатива

 

Із початком війни отець Сергій покинув Московський патріархат і став капеланом 30-ої бригади. Серед побратимів він відомий як Падре.

Сергій Дмитрієв народився в Росії, але з 90-х живе і служить в Україні. Волонтер, військовий священник, активіст та просто людина з широким, як небо, серцем і неабияким почуттям гумору, якого вистачає на безліч напрямків – він вщент руйнує стереотипи про типового священнослужителя.
"Я, швидше, возз’єднався з Київським патріархатом, а не перейшов із Московського, - коментує Сергій. – Все вирішила перша поїздка в зону АТО в 2014".

Ті, хто перетинався з ним на фронті, згадують: був разом із бійцями повсякчас, молився, вінчав, хрестив, сповідав, відспівував, говорив, слухав… говорити він уміє взагалі з ким завгодно, будь то буддист, рабин чи мусульманин.
Однак, служінням у церкві його місія не обмежується (вірніше, розуміння храму ширше за стіни споруди) – Падре очолює громадську організацію Eleos-Ukraine, через яку шукає меценатів і відправляє на навчання за кордон дітей полеглих на фронті.

«Стіна пам’яті загиблих за Україну воїнів» на Михайлівській площі – це також його ініціатива. А ще він допомагає з лікуванням бійцям і ветеранам, хворим на Гепатит С – саме зараз діє понад 100 доступних для воїнів курсів лікування.
Щоб перелічити усе, чим живе і горить ця людина, слід було б писати книгу, а не пост у соцмережах. І певно, колись це буде зроблено, але не тут і не зараз.

Така діяльність вимагає ресурсів більше, ніж на одну людину. Поняття «завалений роботою цілодобово» у випадку отця Сергія – не метафора, а цілком документальний опис ситуації, і кількість задач лише зростає. Вперше з дня заснування Eleos-Ukraine постала необхідність найняти помічника. Не на волонтерських засадах, а, бодай, за символічну винагороду. Такий помічник уже є – компетентний і багатофункціональний, як і сам Падре, а от коштів на оплату його праці, на жаль, ще немає.

Ми дуже сподіваємося, що вашою підтримкою і репостами цей текст дійде до того, хто готовий стати меценатом для доброї справи. Адже ця діяльність – людяна, потрібна, і спрямована на перемогу. Якщо хочете допомогти – пишіть Valerija Dmitrieva-Moskvitina.

Автор: Olena Maksymenko
Фонд "Повернись живим"

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.