bitvazaurozay

Соціолог: віряни відходять від УПЦ (МП) у стан "православних без конфесії"


Український соціолог, керівник соціологічної групи "Рейтинг" Олексій Антипович в інтерв'ю журналу "Країна" від 22 березня 2018 р. заявив про відтік від УПЦ (Московського Патріархату) вірян, які все частіше ідеентифікують себе у категорії "православних без конфесії", повідомляє Gazeta.ua.

«Під час досліджень ми запитуємо, зокрема: до якої конфесії себе відносите – Української православної церкви Київського патріархату чи Московського? Прихильники останнього зараз перейшли в категорію "православний без конфесії"», – сказав соціолог.

«Так само з мовою. Визнати російську державною, коли РФ хоче забрати в України державність, – це не сприймається. Згадайте довоєнні часи: "какая разница, на каком языке разговаривать?", "яка різниця, до якої церкви ходити, ми ж спілкуємося з Богом". Частина цих людей змінила своє ставлення до історії, Росії й до радянського минулого. Вони хочуть, щоб їхні діти жили в Європі. Завдання влади, яка прийде у 2019 році, – не змінювати цей вектор держави», – пояснив він.

За словами експерта, українізація відбувається завдяки Путіну й війні. Багато людей переходять на українську принципово. Для чимало кого це стало модним.

«Чому в довоєнному Криму всі українські школи були заповнені? Тамтешні діти не чули навколо себе української. Але якщо хотіли вступити у вуз, поїхати в Харків, Київ чи Львів, мусили здати екзамен з української. Якщо ти чиновник, то повинен розмовляти державною мовою й вести нею документообіг. Більшість громадян це підтримують», – додав Олексій Антипович.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.