bitvazaurozay

Багато вірян не розуміють, чому маленька албанська церква має автокефалію, а велика українська – ні


Єдина «провина» Української православної церкви Київського патріархату в тому, що вона вийшла з-під впливу Москви.

Це зазначив народний депутат України Віктор Єленський в ефірі проекту «Гра Z вогнем» на телеканалі ZIK.

«Правила православної церкви та наука про церкву говорить про те, що якщо на території країни, де більшість складають православні, створено державу, то православні в цій країні мають право на автокефальну церкву, тобто незалежну від інших центрів.

І коли серби і хорвати стали державною нацією, то вони звернулися до Константинопольського патріарха, і він надав їм автокефалію», – нагадав Віктор Єленський.

На думку депутата, коли представники Московського патріархату переконують, що в Україні є єдина помісна православна церква, то це абсолютна неправда.

Натомість є церква, яка перебуває під омофором Московського патріархату, і є Українська православна церква Київського патріархату, провина якої в тому, що вона вийшла з-під впливу Москви.

«Багато вірян не розуміють, чому маленька албанська чи чеська церква має автокефалію, а велика українська – ні.

І коли Україна здобула незалежність, то митрополит Філарет звернувся до Москви з проханням надати Українській церкві автокефалію, у відповідь на що його позбавили всіх ступенів священства.

Тому, як казав один богослов: «У питанні про автокефалію в 19-20 столітті богослов’я немає – є тільки політика», – констатував Віктор Єленський.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.