bitvazaurozay

Сосницький селищний голова Андрій Портний та московські попи зробили спільне звернення

Дивне єднання в смт Сосниця та районі демонструє світська влада та Московська Церква. Ось черговий плід так би мовити цієї Симфонії державної влади та чужинської церкви.  

У другий понеділок чи вівторок після Великодня відзначаються Проводи – день особливого поминання покійних. Люди зазвичай приходять на цвинтар, щоб помолитися за душі покійних родичів, прибрати і прикрасити місце поховання.

Що стосується прикраси могил, то для християн головною прикрасою є християнський хрест, який знаменує порятунок і воскресіння людини. Однак насправді мало хто про це думає і приходячи на кладовище обов’язково приносить з собою додаткову прикрасу – квіти. Так проявляється наша пам’ять і любов до покійних. Це природно для людини, і тут немає нічого дивного. Квіти прийнято приносити навіть в храм, розміщувати їх перед іконами. Але якщо в храм християни приносять квіти живі, то на кладовище переважна більшість приносить квіти штучні.

За словами отця Іоанна, настоятеля Свято-Покровської церкви в Сосниці, пластикові вінки і квіти не несуть ніякої богословської символіки, це просто традиція, яка поширилася в радянські часи і в Європі подібного немає. Тим більше в європейських країнах, під загрозою великих штрафів, зовсім заборонено приносити подібні пластикові прикраси на кладовище.

«Закликаємо відмовитися від практики приносити штучні квіти на цвинтар, – зазначив отець Ярослав, настоятель Свято-Дмитрівської церкви в с. Чорнотичі, – Це мертва квітка. Ми приходимо на могили наших рідних і близьких, щоб помолитися, попросити для них у Бога вічного життя».

Як повідомляють екологи, пелюстки штучних квітів виготовляють із синтетичних тканин – поліестеру, латексу, органзи, оброблених різними хімічними складовими. Для їх фарбування використовуються переважно анілінові фарби – досить токсичні сполуки, які можуть чинити негативний вплив на здоров’я. Стебла, бутони і інші декоративні елементи в більшості випадків роблять із пластику, найчастіше з ПВХ, теж досить токсичного. Серцевини і дрібний декор можуть виготовлятися з пінопласту, який при нагріванні (наприклад, на сонці) здатний виділяти канцерогенну речовину – стирол.

Переробці штучні квіти не піддаються, адже складно встановити тип пластика, присутню багато побічних матеріалів, які важко розділити (тканину, метал, часто запаяний всередину пластика). Тому вони, як і штучні вінки, та інша подібна атрибутика, рано чи пізно опиняються на смітнику, продовжуючи виділяти токсичні речовини і забруднюючи ґрунт, повітря, ґрунтові води. Час їх розкладання в землі дуже тривалий – понад 100 років! А при спалюванні, що нерідко практикується, в навколишнє середовище можуть виділятися важкі метали і діоксини – стійкі органічні забруднювачі, що володіють найсильнішим канцерогенну дію і є однією з причин розвитку онкологічних захворювань.

Так що позбутися від штучних квітів, не зашкодивши природі і людині, не вдасться – таким чином людина робить екологічний гріх і порушує Божу Заповідь «Не вбий».

Ми дуже просимо відмовитися від цієї практики, адже такі квіти жодним чином не відносяться до релігійної символіки, це радянська традиція і пора про неї забути.

Альтернатива пластиковим букетів – живі квіти, які можна не тільки покласти до моголи, але і висадити біля неї.

Сподіваємося, що в ці дні перед виходом з дому ви обов’язково задумаєтеся не тільки над тим, що з собою несете, а й взагалі, з якою метою йдете на кладовище.

селищний голова Андрій Портний
настоятель Свято-Дмитрівської церкви отець Ярослав
настоятель Свято-Покровської церкви отець Іоанн

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.