bitvazaurozay

У складі Європейського екзархату УПЦ КП – 44 парафії


Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон (Процик), голова Синодального управління зовнішніх церковних зв’язків УПЦ Київського Патріархату в інтерв'ю Сharivne.info розповів про життя Європейського Екзархату УПЦ КП, створеного 13 травня 2017 року рішенням Синоду.

"Сьогодні численні представники української діаспори дали знати про свої релігійні потреби і виявили бажання бути парафіянами саме УПЦ Київського Патріархату – вони звертають погляд до єдиної православної справді української церкви, яка по суті вже є помісною церквою українського народу, – сказав архієпископ Іларіон. – Нині у складі Європейського Екзархату є 44 парафії: в Нідерландах – 2, Угорщині – 1, Італії – 8, Франції – 6, Швеції – 5, Німеччині – 6, Іспанії – 3, Португалії – 5, Чехії – 1, Великобританії – 1, Литві – 1, Фінляндії – 1, Австрії – 1, Словенії – 1, Греції – 1, Швейцарії – 1".

Наразі ними опікується архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, виконуючий обов’язки екзарха Європи. Архієрей пояснює ситуацію: "... Парафії за кордоном – не тільки в Європі, а й в Америці чи Австралії – ставлять певні виклики перед священиками. Адже там вони крім душпастирської діяльності змушені ще додатково десь заробляти. І наші священики не горді, а настільки смиренні, що не гребують цим. Вони можуть працювати там, де для них це можливо, щоб забезпечити себе, сім’ю, мати все необхідне для проведення церковної служби. Поки що ми не можемо утримувати в Європейському Екзархаті владику, тобто окремого архієрея, тому що це має бути його постійним місцем осідку – я не кажу про резиденцію, а бодай скромну квартиру. Де це буде, – не має значення. Все залежить від тенденції розширення громад нашої церкви, також від того, чи допомагатимуть нам, чи будуть перешкоджати".

Екзархат Європи поки не має типових храмів. "Ми укладаємо певні угоди оренди чи співоренди із парафіями римо-католицькими або протестантськими – з останніми, наприклад, практикуємо таке у Німеччині чи Швейцарії", – каже владика.

Цих проблем позбавлені парафії Української Греко-Католицької Церкви, яка теж опікується українською діаспорою. "... Вона має набагато більше парафій, але це пояснюється не тим, що там так багато греко-католиків, а тим, що УГКЦ є по суті філією Вселенської римо-католицької церкви. І для її вірян немає ніяких перешкод, вони можуть без проблем чи співслужити, чи орендувати будь-який католицький храм, тому у них є представництва у всіх європейських країнах і зокрема у всіх великих містах", – пояснює архієпископ Іларіон.

За його словами, спостерігаються тенденції до зростання кількості парафіян в діаспорі – у зв'язку з агресією Росії проти України українці почали гуртуватися навколо церков з українською ідентичністю.

Архієпископ Іларіон також розповів про те, що РПЦ створює для Європейського екзархату УПЦ КП багато перешкод.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.