bitvazaurozay

Деякі факти з життя Миколи ІІ Романова, канонізованого 14 серпня 2000 р. РПЦ як страстотерпця

 
Ходинська трагедія, після якої він отримав прізвисько Кривавий
14 травня 1896 року в Успенському соборі Московського кремля був коронований Микола ІІ. На честь цієї події були організовані урочистості, а також запланована роздача продуктових пайків для простого люду. Чутки про можливість отримати дармові продукти пішли по усій Московській губернії, і до Москви потягнулися мешканці навколишніх сіл та містечок. Розуміючи, що подарунків на всіх не вистачить, москвичі вирішили піти на поле у ніч перед роздачею, аби зранку опинитись у перших рядах. Тиснява була неймовірна, і перші жертви з'явилися вже о третій годині ночі. Після початку роздачі пайків натовп кинувся до крамниць з продуктами; тих, хто падав затоптували в землю, багато загинуло, потрапивши в ями чи колодязі. За офіційними даними, загинуло близько 1400 чоловік, проте в реальності жертв було значно більше.
Дізнавшись про трагедію, Микола ІІ вирішив продовжити святкування. Солдати терміново почали вивозити трупи з поля, аби встигнути до прибуття імператора. На полі відбувався концерт під керівництвом Сафронова, о 14-й годині прибув Микола ІІ і прийняв парад. Не зважаючи на прохання відмінити святкування, Микола ІІ поїхав на бал, який відкривав разом з графинею Монтебелло. За свою поведінку Микола ІІ отримав прізвисько «Кривавий»
Ленський розстріл - трагічні події 4 (17) квітня 1912 на копальнях Ленського золотопромислового товариства, розташованих в районі міста Бодайбо на притоці Олени річках Вітіму і Олекме. В результаті страйку і подальшого розстрілу робочих урядовими військами постраждало, за різними оцінками, від 250 до 500 осіб, в тому числі 150-270 людей загинуло.
Крива́ва неділя — термін, яким в історіографії називають події 9 січня (за старим стилем, 22 січня за новим)1905 року у Санкт-Петербурзі. У цей день була розстріляна 2,5-тисячна мирна демонстрація робітників, що йшли до імператорських палат з наміром вручити петицію з проханням поліпшити умови життя. Демонстрацію очолював відомий священик Георгій Гапон і князь Ільніцький. Перед Зимовим палацом демонстрантів атакувало імператорське військо. Згідно з даними поліції тоді загинуло близько 100 осіб, а близько 300 поранено; ймовірно, цифри занижено. Ці події викликали обурення в Росії; дата вважається початком Революції 1905 року.
Участь у діяльності «Союзу Русскаго народа», почесним членом якої був Микола ІІ.
«Союз Русскаго народа» був причетний до організації антиєврейських погромів в Молдові, Одесі та інших містах України. «Союз …» також виступав проти українського національного руху та вшанування Тараса Шевченка.
Репресії проти української культури та мови
• 1908 р. – через чотири роки після визнання Російською академією наук української мови мовою(!) Сенат оголошує україномовну культурну й освітнюдіяльність шкідливою для імперії.
• 1910 р. – закриття за наказом уряду Столипіна всіх українських культурних товариств, видавництв, заборона читання лекцій українською мовою, заборона створення будь-яких неросійських клубів.
• 1911 р. – постанова VII дворянського з'їзду у Москві про виключно російськомовну освіту й недопущення уживання інших мов у школах Російської імперії.
• 1914 р. – заборона відзначати 100-річчя Тараса Шевченка; указ Миколи ІІ про скасування української преси.
• 1914 р., 1916 р. – кампанії помосковщення у Західній Україні; заборона українського слова, освіти, церкви.


 

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.