bitvazaurozay

В Константинопольському Патріархаті помолилися за запорізьку дитину


Особистий представник Вселенського Патріарха Варфоломія – архієпископ Даниїл Памфільський, глава Консисторії УПЦ (Константинопольского Патріархату) в США, правлячий єпископ Західної єпархії, 6 січня 2017 року під час святкового богослужіння з нагоди навечір‘я Різдва Господнього на парафії Пресвятої Трійці в Бенсенвілл (штат Іллінойс, США) помолився за упокій душі нещодавно загиблого у Запоріжжі немовляти Євгена. Дитину відмовилися відспівувати в Запорізькій єпархії УПЦ (МП), що викликало гучний резананс в Україні, повідомляє кореспондент порталу "Релігія в Україні".

Напередодні Різдва Христового у Запоріжжі священик УПЦ (МП), запрошений ритуальною службою, відмовився відспівувати трагічно вбите самовбивцею 2-х річного немовля через те, що його після народження хрестив священик УПЦ Київського Патріархату. Мати дитини зі сльозами на колінах благала священика не відмовляти у молитві за немовля, але він наодріз відмовився. В іншому храмі УПЦ (МП) м. Запоріжжя так само відмовили у відспівуванні. Митрополит УПЦ (МП) Запорізький і Мелітопольський Лука (Коваленко) навіть похвалив своїх священиків за це. Виправдовуючи дії своїх підлеглих, митрополит заявив, що стосовно хрещених в УПЦ КП людей так само вчиняють і в усіх інших Православних Церквах світу, зокрема й у Константинопольському Патріархаті.

Позиція Запорізької єпархії УПЦ (МП) викликала гучний резананс в Україні. Тисячі користувачів соціальних мереж приєдналися до акції протесту. У храми УПЦ (МП) несуть іграшки і поширюють в соцмережах фотографії з хештегом #принеси_ляльку (або: #принеси_куклу).

У своїх коментарях відомі православні богослови архімандрит Кирило (Говорун), протодиякон Андрій Кураєвта багато інших наголошують, що у Запорізькій єпархії порушують церковні канони.

Митрополит УПЦ (МП) Олександр (Драбинко) зазначає, що згідно з канонами може не визнаватись лише миропомазання УПЦ КП, але здійснене над немовлям хрещення з виконанням усіх необхідних православних молитов в ім’я Отця, і Сина і Святого Духа (т.зв. хрещенська формула в ім’я Св. Трійці) не підлягає у православ’ї запереченню не лише щодо УПЦ КП, але й щодо хрещених католиків та протестантів. «Коли ще за митрополита Володимира зверталися люди, хрещені в Київському патріархаті, ми їх приймали через миропомазання. Тобто ми визнаємо таїнство хрещення у католиків, у протестантів, у всіх тих, хто був хрещений в ім'я Святої Трійці. Ми можемо не визнавати таїнство конфірмації, тобто миропомазання», - наголосив митрополит УПЦ (МП). Також ієрарх наголосив, що кожен віруючий може помолитися "за новопреставленого немовляти" такою молитвою: "Упокой, Господи, душу новопреставленого немовляти". А також подати у церкві поминальну записку, поставити свічку або подати милостиню і попросити помолитися за спочилу дитину.  

Про молитву за загиблу у Запоріжжі дитину вже сповістив ієрарх УПЦ (Константинопольского Патріархату) на свій сторінці у facebook. Зокрема, як пише архієпископ Даниїл, вони «в цей Святий Вечір молились та засвітили свічу Святвечора в пам`ять трагічно загинувшого дитяти Божого Євгена із Запоріжжя...»

Разом з архієпископом Даниїлом за богослужінням за новопреставленого немовля з Запоріжжя, якого відмовились відспівувати в УПЦ (МП), молилися клірики храму УПЦ (Константинопольского Патріархату) в Бенсенвілл митрофорний протоієрей Богдан Калинюк, протоієрей Андрій Шельвах та протодиякон Андрій Фрончак.

Таким чином, заява митрополита УПЦ (МП) Луки Запорізького про те, що жодна Православна Церква у світі, зокрема і Константинопольський Патріархат, не відспівують хрещених в УПЦ КП православних християн, навряд чи відповідає дійсності.

promo bitvazaurozay Липень 27, 20:13 Leave a comment
Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.