bitvazaurozay

Процвітають єпархії УПЦ МП, оскільки вони обслуговують окупантів.


У релігійній сфері монопольне становище на окупованих територіях отримала Російська православна церква в особі її структурного підрозділу Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Зі свого боку, ієрархи УПЦ МП неодноразово підтримували окупантів і колаборантів.

У храмах УПЦ МП на Донеччині та Луганщині регулярно звучали проповіді антиукраїнського змісту. У липні
2014 р. журналіст Роман Бочкала розповів про найяскравіше враження його знайомого військовослужбовця у селі Дмитрівка Новоайдарського району Луганської області: «Головний місцевий сепаратист — сільський священик Московського патріархату. Відправляє всю молодь воювати проти України».

Процвітають єпархії УПЦ МП, оскільки вони обслуговують окупантів. Наприклад, у жовтні 2015 р. стало відомо, що до отця Андрія (Манича), настоятеля храму Святих Новомучеників Донецької єпархії УПЦ МП, звернулося командування так званої «5-ї окремої мотострілецької бригади ДНР» з проханням стати їхнім духівником і організувати на території їхньої військової частини в Макіївці каплицю. Отець Андрій погодився і отримав на це благословення митрополита Донецького і Маріупольського Іларіона (Шукала).
На окупованих територіях дедалі зміцнюється монопольне становище УПЦ МП, її ієрархи стали частиною ідеологічно-пропагандистського апарату окупаційного режиму.
Фактично УПЦ МП і окупаційний режим займаються взаємним обслуговуванням. З цього випливає, що у разі повернення українського контролю над усім Донбасом ця деокупація буде ілюзорною, якщо УПЦ МП збереже монопольне становище, а її ієрархи, які обслуговували окупантів, продовжать насаджувати «русский мир» в мізках місцевих жителів.
Ситуація в гуманітарній сфері на окупованій частині Донбасу не менш катастрофічна, ніж ситуація в економіці. Найбільша проблема полягає у постійній «промивці мізків» населення через російські та місцеві ЗМІ, церкви УПЦ МП, а дітей — ще й через шкільну та позашкільну «систему виховання». Ефект цієї «промивки» зростає з кожним роком окупації.
Також потрібен план дій щодо священиків УПЦ МП, які тісно співпрацювали з окупантами. Можливо, найкращим виходом було б, щоб ці «святі отці» залишили територію України разом з окупаційними військами. Але над створенням спонукальних мотивів мають попрацювати компетентні органи, які розбираються в кремлівській агентурі та її психології".
http://dsnews.tilda.ws/page1808379.html
"З жовтня 2015 р. митрополит Іларіон (Шукало) перевів усі внутрішні розрахунки для частини Донецько-Маріупольської єпархії УПЦ МП, що перебуває на підконтрольній ДНР території, на використання російського рубля (за курсом гривні до рубля 1 до 2) та встановив нові підвищені розцінки на обряди й продаж церковного начиння. Відтоді хрещення коштує 1,2 тис. руб., поховання — 900 руб., вінчання — 2,1 тис. руб., а літургія — 450 руб. Це викликало обурення деяких кліриків, які зауважили, що в умовах війни «підвищення тарифів» обтяжливе для прихожан. У відповідь митрополит оголосив таких священнослужителів «саботажниками» і почав погрожувати виведенням їх за межі єпархії та наданням негативних характеристик, які в подальшому не дозволять знайти місце в інших єпархіях УПЦ МП".
http://dsnews.tilda.ws/page1808383.html

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.