bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Митрополія Московського Патріархату в Україні бреше - і соромитьсяХоча соромиться не того, що бреше, а визнати, що це говорить саме вона - «канонічєская».

Днями мені передали книжечку, яку отримали з рук чернігівського архієрея МП Амвросія Полікопи. Тобто не десь хтось дав - а офіційний очільник МП у Чернігові.

Книжечка наповнена стандартних штампів представників МП про нашу Церкву, про російську агресію, про боротьбу з цією агресією, про відносини з державою, тощо. Все те саме можна прочитати на спж-расколамнєт-чёрчьюа (очевидно, що і авторство належить цьому медіа-холдингу).

Мою ж увагу відразу привернув не стільки зміст, скільки оформлення цієї публікації - без жодних (!) вихідних даних. Ані автора, ані видавця, ані тиражу ви не знайдете. Тобто книжечка, яка претендує на те, щоби дати «відповіді на питання про УПЦ» - не здатна відповісти на питання, а де ж вона взялася!

А ще одна побожна мирянка, глянувши на це «диво», справедливо запитала: якщо це церковне видання, то де ж благословення?

Про широке розповсюдження брошури мені відомо - про неї повідомляли вже з кількох областей. Що її поширюють централізовано і через офіційну ієрархію МП в Україні - доведено тим, що у Чернігові це робить особисто місцевий московський архієрей. Але при цьому всьому ніхто не хоче взяти ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ за написане там. «Ви нам повірте на слово, але у разі чого, то я - не я, і брошура - не моя».
Tags: Архієпископ Євстратій Зоря, МПвУ, гібридна церква
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments