bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Нині понад тисяча російських священників офіційно прикріплені до ФСБЗа радянських часів релігію називали «опіумом для народу»: вірян переслідували, а церкви знищували. А от за президентства Володимира Путіна Російська православна церква стала головним проповідником ідей «русского міра». Як кремлівські спецслужби використовують церкву для зміцнення влади Путіна?

Сімферополь. 30 січня 2014-го року. Священики Російської православної цервки привозять з Афону у Крим святиню «Дари волхвів». Безпекою християнської реліквії опікується тоді ще нікому невідомий Ігор Гіркін. Служба безпеки України згодом встановила: у складі делегації священиків були представники російських спецслужб. Під прикрияттям вірян вони організували вторгнення у Крим «зелених чоловічків» та здійснили анексію півострова.

Тісна співпраця Кремля та церкви бере початок ще з радянських часів. Розсекречені після серпневого путчу 1991-го архівні документи підтвердили: більшість радянських священнослужителів від високих рангів до простих ченців були завербовані спецслужбами! У 1943-му році Сталін особисто зробив Російську православну церкву московського патріархату підрозділом КДБ. За офіційною версією, священики-агенти мали виявляти пособників нацистів на звільнених Червоною армією територіях. Проте на ділі «батюшки в погонах» мали боронити радянську владу: вони вишукували серед прихожан «ворогів народу» і сумлінно складали на них доноси.

Путін продовжив радянську традицію. Нині понад тисяча російських священників офіційно прикріплені до ФСБ. Очільник Російської православної церкви – патріарх Московський Кирило, він же громадянин Гундяєв, він же «агент Михайлов», офіцер 4-го відділу 5-го управління КДБ. Саме на службі «в органах» він познайомився з Путіним, тоді ще агентом на прізвисько «Моль». Попередник патріарха Кирила, патріарх Алексій ІІ – у минулому також агент КДБ з позивним «Дроздов».

Союз Кремля з РПЦ московського патріархату заснований на взаємовигоді. В обмін на лояльність до влади РПЦ отримує величезні дотації з державного бюджету. Згідно з доповіддю російського Центру економічних та політичних реформ, протягом 2013-2015-х років більшість державних грантів на суму у понад 250 мільйонів рублів надали організаціям, пов’язаним з РПЦ. Так, наприклад, православне інформаційне агентство «Віра і діло» виграло у 2015 році грант на 2 мільйони рублів на виховання мережі православних блогерів. Та це дрібниці у порівнянні зі статками Патріарха Кирила.

У відповідь на дари Кремля РПЦ активно підтримує політику Путіна. Як і президент Росії, Патріарх Кирило цинічно називає події на Донбасі «громадянською війною», храми московського патріархату на Донбасі використовували як склади для зброї, боєприпасів та в якості казарм для бойовиків. Цю інформацію також підтвердила СБУ.
Tags: 5-та колона, МПвУ, гібридна церква, предатели, сепаратисти
Subscribe

Recent Posts from This Journal

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments