bitvazaurozay

Бог или Россия?

 

У своїй старій статті за 1999 р. “Что достойно подражания в жизни императора Николая?” kuraev.ru/index.php… Кураєв, найрозумніший богослов РПЦ, спростував купу ідеалістичних заморочок царепоклонників щодо останнього російського монарха, не дав ніякої відповіді на запитання у заголовку, і дійшов до фінального висновку: “Самый неоспоримый довод в пользу канонизации поясняет: царь канонизируется потому, что его имидж в сознании палачей сливался с образом России и Церкви. Стреляли не в гражданина Романова. Стреляли в Россию и в Церковь.”

Звідси напрошується висновок, що навіть для богословськи найрозумнішого представника РПЦ Росія є чимось настільки близьким до Бога, що смерть за неї можна поставити в один ряд зі смертю за Христа. Це якась богиня Свята Русь, чи що. І це вірування мимовільно проскочило у даній статті Кураєва. І з цієї установки весь той «Русский мир» і українофобія в канонічних головах, всі оті «Православні армії» та криваві гіркини. Цікаво, чи всіх страчених лідерів православних держав так само канонізували? Скільки їх там було ще з візантійських часів… Але Кураєва тоді не було.

А про ототожнення образу царя та Церкви… Насправді Церква в Росії зітхнула з полегшенням, коли монархія скінчилася. І змогла нарешті провести свій перший в історії вільний собор, сторіччя якого зараз лицемірно відзначає РПЦ. Раніше проводити такий собор не дозволяв саме цар Микола. Покійний патріарх Алексій II казав, що “Церковь при российских императорах была несвободна”. Кураєв не міг цього не знати.

Ой, ще в тему архівне:

МИТРОПОЛИТ КИРИЛЛ (нинішній Патріарх Московський) РАССКАЗАЛ СТУДЕНТАМ О «РУССКОЙ ДОКТРИНЕ»: http://www.rusdoctrina.ru/page95516.html

У тій доктрині є цікаві тези: «Миссия Русской цивилизации – удержать род людской от катастрофы. «Россия – цивилизация справедливости и милосердия. Россия «стоит в ряду таких духовных символов, как «Бог», «святыня», «вера».

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.