bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Будучи неабияким богословом XXI століття, вводжу новий богословський термін: «осоромлення віри»

Російською «постыжение веры» (це як «постижение», тільки через трохи іншу букву) - у російськомовному Гуглі цього терміну поки що немає. Поки що.

Осоромлення віри - це коли ти, наприклад, віриш у чудесне сходження Благодатного Вогню (сходить лише православним як один з доказів істинності православ’я – так у церковних книжках читав), а потім виявляється, що він запалюється просто від лампадки.
Це коли віриш у чудесне відображення улюбленої ікони на склі кіоту, а потім виявляється, що це досить поширений природний процес переносу свинцю з фарби.
http://www.religion.in.ua/…/11193-kievskij-igumen-ikonopise…

Це коли віриш, що Церква ніколи не помиляється при канонізації святих, а потім -бац! Святий Імператор Микола II... І новомучеників туди-сюди зі святців.

Це коли віриш, що на щовечірніх «вичитках» у твоєму храмі відбувається вигнання з людей бісів, а потім виявляється, що то просто спектаклі. (А невіруюча однокурсниця колись тобі про це казала!)
І перелік різних священних бабських байок можна продовжувати й продовжувати. Ледь не кожен день взнаєш про якусь нову. Найсвіжіша – фейк про те, що Серафим Саровський начебто годував ведмедя. Вигадка якоїсь тодішньої монахині. Тепер ікони перемальовувати? Ага, зараз!!

І чим захопленіше розказуватимеш людям про різні православні «чудеса», тим більша ймовірність почути потім від них та/чи від самого себе «ну ти й лошара!»

Але особливо круте осоромлення віри сталося не так давно у Чернівецькій області. Почитайте спочатку оце:
http://podrobnosti.ua/617490-v-chernovitskoj-oblasti-na-ste…
О. Владимир, настоятель прихода с. Шиловцы (УПЦ МП):
«- Господь диво відкриває… не там, де його шукають, а там, де його не чекають і не шукають. І це дійсно дивне діло Боже, яке проявилося в тому, щоб це місце, оскільки воно було давно освяченим, щоб воно знову освятилося.»
Та й враження інших православних за цим посиланням.

«- Це справжнє диво, яке важко пояснити, - каже отець Георгій, священик з Шилівців. – Хоча образ і не дуже чіткий, але фотоапаратура дає добре зображення, і, крім цього, миряни бачили вночі світлий німб навколо голови Богоматері» http://www.mobus.com/chernivtsi/219164.html

А потім виявилося, що то було оце:
http://www.chas.cv.ua/index.php?newsid=6801

Як ми бачимо, істина тут народилася у спорі. Причому у наймотивованішому – фінансовому. Варто взяти на озброєння.

Отже, канонічні клірики навіть не здатні відрізнити Божу благодать від людських сцяків, але при цьому твердо впевнені, що у їхніх конкурентів з УПЦ КП ніякої благодаті немає.

То було ще не найстрьомніше осоромлення віри. Бо ось індійська історія:
«В 2012 г. из ступней статуи Христа в Мумбаи начала сочиться вода. Эту «святую воду», часть которой была выпита, рассматривали как чудо, и сотни католиков стекались поклониться этому месту. К несчастью, индийский скептик Санал Эдамаруку обнаружил, что «чудо» объяснялось сантехническими проблемами: из-за засорившейся канализационной трубы в близлежащем туалете основание статуи впитало зараженную фекалиями воду, которая затем и стала сочиться возле ног Христа. Казалось бы, вопрос решен, но разгневанные верующие обвинили Эдамаруку в нарушении индийских законов об оскорблении религиозных чувств. Чтобы избежать тюремного срока, ему пришлось уехать из страны и стать беженцем от суеверия.»
Джеррі Койн

/Бо Писання говорить: “Усякий, хто вiрує в Hього, не осоромиться”./ (Рим. 10:11) Про віру у всілякі вогні, відбитки, настінні знаки та водоточення цього не сказано.
Сім раз перевір – один раз повір. Як казав один доцент, "моя голова - не кошик для сміття".
Василь Оболонський.
Tags: мнение, мракобесие, правослабие
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments