bitvazaurozay

Про аскетичну літературу

 

На спиртному пишуть що його треба вживати обережно і кому його пити взагалі не можна, а от на книгах про аскетизм такого не пишуть. Згадався один показовий випадок який стався з одним поважним ігуменом МПшного монастиря в молодості. Одного разу він голим пройшов по єпархії.

Коли стали розбиратися чому він так зробив, то виявилось, що він прочитав про те, що один старець почув, що неподалік з'явилася монахиня яка заявила, що вона вже досягла повної безпристрасності і прийшовши до неї сказав, що якщо це насправді так, то нехай вона голою пройдеться по місту. Звичайно аскетична діва цей тест на безпристрасність провалила з тріском.

Молодий же наш семінарист теж вважав, що вже став безпристрасним, тому вирішив перевірити себе. Благо в аскетичній літературі це описано. Помолився, роздягнувся і пройшов тест з першого разу, правда святі отці його схопили і хотіли відправити до лікарні. Хоча вислухавши його, відпустили і виправдали.

А справді, що він зробив не так? Молодець, не перевелися в нас ще справжні подвижники, а то кажуть, от колись були справжні аскети, а зараз не те. Тепер він керує монастирем і я вірю, що скоро дослужиться до архієрея.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.