bitvazaurozay (bitvazaurozay) wrote,
bitvazaurozay
bitvazaurozay

Нестор

Нестор

Село Хлоп*яники Сосницького району Чернігівської області було засноване в 14 столітті за часів ВКЛ. Існує легенда, що якийсь литовський пан Ян перевіз сюди своїх хлопів, литвинів і розселив на цьому місці. Люди називали їх «хлопи Яника», від цього і пішла назва села. До речі там багато людей на прізвище Литвин.

Автор книги «Пахощі рідного краю» про історію села нині покійний Микола Сибіль робить припущення, що колись тут було три церкви.

«Можливо будуть знайдені нові архівні матеріали про будівництво трьох церков – першої побудованої в 1640-1660 роках, що згоріла по невідомій для нас причині і невідомо коли і про будівництво каплиці в честь першої церкви, яка простояла до середини 20 століття; другої побудованої в 1781 році і третьої побудованої в 70-80-х роках 19 століття».

Закрили церкву і частково зруйнували у 1940-му році. На хлоп*яницькій дзвіниці був дзвін вагою 36 пудів 38 фунтів і 4 малих вагою 1 пуд, 2 пуди, 6 пудів та 8 пудів.

В роки 2-ї світової війни церкву знову повернули і всі дзвони установили на місце. Після звільнення села служба Божа в церкві відбувалася включно до 1948 року.

Потім її знову закрили, приміщення церкви перебудували під школу, а дзвони здали на металобрухт.

В 2009 році була зареєстрована релігійна громада і пізніше відкрита нова церква, але на служби приїздили півчі з села Жукля, бо свого хору ще не було.

Лише в березні 2016 року в Свято-Троїцькому храмі села Хлоп*яники відбулася Літургія за участю церковного хору, який складався тільки з місцевих жителів.

Posted by Нестор Назаров on 28 мар 2017, 10:38

from Facebook
Tags: из Facebook
Subscribe

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments