bitvazaurozay

Тобто, гру ще не закінчено. Просто війна переноситься всередину Вірменії

Москва знову всіх надурила (або урок карабахського "врегулювання")

У підсумку угоди щодо Карабаху вірмени отримують збереження Степанакерту і дороги в Карабах, азербайджанці отримують вивід чи хоча б офіційні розмови про вивід вірменських військ з регіону, легко без бою отримують всі райони навколо Карабаху, а також можливість відновити наступ у разі чого на ділянках, де не буде російських миротворців, бо їх усього 2 тисячі, а також можливість законно витурити російських "миротворців" через 5 років. Натомість Азербайджан поступився динамікою перемоги, з огляду на те, що вірменський фронт у Карабаху впав, і на обрії дуже близько маячила перспектива повної воєнної перемоги.

Натомість у головному виграші лишилася Москва. Вона отримала стримування швидкого колапсу свого союзника, можливості на місці проаналізувати причини воєнного успіху Азербайджану, шанси вкрасти чи купити технології безпілотників, а також шанси вигідно торгувати вірменами з багатшими Азербайджаном і Туреччиною.

Олександр ПАЛІЙ

Отже, керівництво Вірменії таки визнало безперспективність подальшого збройного спротиву наступу Азербайджану.

Чесно кажучи, ця перспектива була очевидною вже через 2-3 тижні війни, коли було прорвано лінію оборони на Півдні й втрачено системи протиповітряної оборони. Подальші жертви були марними.

Але Росія усе одно вичікувала зі своїм планом, аж поки азербайджанці не збили її вертоліт. Збили і вибачилися. А щоб не гнівити росіян погодилися на свою ж пропозицію повного звільнення 7 районів, але вже за участі росіян у якості "миротворців".

Тепер російські вояки можуть дислокуватися ще й на території Азербайджану. Якщо цю домовленість буде виконано. А це ще неабияке питання.

Розрахунок Алієва може полягати не лише на пом'якшення реакції росіян на збитий вертоліт, але й на остаточне руйнування стійкості вірменської оборони. І не лише на полі бою, а передусім у тилу - у політичному просторі самої Вірменії. Як варіант, можлива непокора Пашиняну з боку частини армії і суспільства, безвладдя і хаос, а отже, й неможливість виконати підписані домовленості.

І тоді Алієв піде далі, але вже проти деморалізованої й паралізованої армії Карабаху. І у росіян не буде аргументів. Тобто, гру ще не закінчено. Просто війна переноситься всередину Вірменії.

Володимир ГОРБАЧ

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.