bitvazaurozay

Випадок з Україною набагато легший ніж випадки з якими Церква мала справу раніше

На Святій горі Афон в монастирі Пантократор видана брошура, яка розповідає про українську автокефалію. Краще пізно, ніж ніколи!...

Замисліться, ПЦУ отримала визнання 4х грекомовних Церков ще ДО видання цієї брошури, тобто в умовах, коли більшість вірян могла дізнаватися про ситуацію лише з проросійських ресурсів (!)... Здається, у грецького духовенства з критичним мисленням усе гаразд))

P.S. Звичайно, грецьким експертам були доступні окремі аналітичні матеріали - але популярних брошур для широкого загалу, наскільки знаю, ще не було.

Archimandrite Sophroniy Chupryna4 ч.

На Святій горі Афон в монастирі Пантократор видана брошура, яка розповідає про українську автокефалію. Деякі уривки з книги:

"В 1991 році Україна стала незалежною державою і як наслідок цього, Церква України звернулася до московського патріархату з проханням здійснити необхідні кроки, для надання їй автокефалії. В 1992 році українські ієрархи одноголосно підписали звернення. Однак, Російській Церкві було дуже складно надати Україні автокефалію тому, що це означало би, що вона втратить територію і святині, які мають пряме відношення до її історії, і водночас втратить на них вплив. Тому вона обрала краще створити розкол в середині України, чим погодитись надати автокефалію".

"Розкол був зроблений Російською Церквою, а не Вселенським патріархатом. Всі Помісні Церкви мають спілкування з Вселенським патріархатом. Російська Церква припинила спілкування з тими, хто визнав нову автокефальну Церкву України".

"Автокефалія України, це відбувшийся церковний акт".

"Вселенський патріархат діє усвідомлюючи свою відповідальність, являючись першою Церквою серед рівних. Вселенський патріарх знає, що він буде відповідати перед Богом, якщо дозволить мільйонам людей залишитися в розколі...Можна уподібнити українську Церкву до чудес Господніх. Фарисеї бачачи чудеса, все одно звинувачували Господа в скасуванні суботи. Вони чіплялися за положення Закону. Вони не могли осягнути велич Бога".

"Ми всі повинні радіти тому, що український народ в цілому тепер знайшов спасіння. Церква Христова нараховує мільйони нових віруючих".

"В Україні більше не має розкольників".

"Автокефальна Церква України знаходиться під благословенням Матері-Церкви, яка надавала автокефалію іншим Церквам, і це радує українську православну братію".

"Випадок з Україною набагато легший ніж випадки з якими Церква мала справу раніше...тут відмінності адміністративні, не догматичні".

Щодо ролі Вселенського патріарха в Православ'ї: "Ми бачимо, що в Божественній Літургії завжди є той, хто предстоїть і звершує Тайну. Всі вони можуть бути рівні по рангу, але один повинен бути першим, в прообраз Христа. Навіть на першому Апостольському Соборі був лідер, святий Яків, брат Господній. Всі вони були апостолами, але хтось головував і вів дискусію".

"Припинення поминання і причастя, це міри, які Церква використовує в педагогічних цілях. Однак, у випадку з Російською Церквою ми бачимо, що вона використовує це, як засіб помсти тим, хто погоджується з їх корисними цілями. У відповідь на визнання Грецької Церкви прийшло безпрецедентне рішення, припинити спілкування з грецькими єпархіями, котрі виступили за визнання нової автокефальної Церкви України, зберігаючи при цьому спілкування з декількома єпархіями, митрополити яких виступили проти визнання. Очевидно, що Російська Церква намагається розділити Грецьку Церкву, а також опосередковано попередити інші Помісні Церкви, котрі добре освідченні про проблеми, які можуть бути викликані політичними і фінансовими проблемами".

"Деякі думають, що критикуючи і ображаючи Вселенського патріарха, вони тим самим являються сповідниками віри. Але, істинне сповідання, це підтримка істини продиктована правилами і Священним Переданням Церкви".

"В Церкві завжди були такі хвилювання тому, що там де люди, там є проблеми".

Archimandrite Sophroniy Chupryna

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.