bitvazaurozay

Чернігів спростовує московських фальсифікаторів

В радянській історіографії, яка значною мірою перейшла і в українську, тримається твердження, що після монгольської навали на Русь вона обезлюдніла, багато хто переселився на північ, завдяки чому, мовляв, і піднялася так звана Володимиро – Суздальська, а потім Московська Русь. Насправді Русь була одна – з центром у Києві. І вона ніколи не була безлюдною територією.

Це підтвердили, зокрема, археологічні розкопки у Чернігові – біля Єлецької гірки тут ще з 2014 року досліджують кладовище, яке існувало саме після монгольської навали – з 14 до 19 століть. Тобто люди тут жили безперервно. Керівниця археологічних розкопок Олена Черненко каже: «Це засвідчує, що життя міста тривало вічно».

Зараз же археологи розкопали житлову будівлю часів Київської Русі, яку датували 12 – 13 століттями. На це вказують залишки кераміки того часу, браслетів, ножиків та темний ґрунт у котловані. А те, що споруда житлова, доводять залишки печі.

«У 1949 році археолог Володимир Богусевич висунув версію, що Чернігів, як місто, починався з поселення, яке було не на Валу, що вважається історичним центром міста, а саме з Єлецької гірки, - каже Олена Черненко. – Зокрема, він тоді знайшов ліпну кераміку 7 чи 8 століть. Ми намагаємося підтвердити чи спростувати його версію новими знахідками. Але те, що Чернігів нікуди не переселявся після монгольської навали - однозначно».

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.