bitvazaurozay

Різдво чесного і славного пророка, Предтечі Господнього Іоана

Іван Хреститель — найбільший святий після Діви Марії. Про нього Ісус Христос казав: «Серед народжених жонами не поставав пророк, більший від Івана Хрестителя» (Лк. 7:28). Іван Хреститель прославляється Церквою, як «янгол, і апостол, і мученик, і пророк, і свічар, і друг Христів, і пророків печатка, і заступник старої та нової благодаті, і серед народжених пречесніший, і світлого Слова глас».

Різдво Івана Хрестителя, яке Церква східного обряду, яка живе за Старим стилем, відзначає 7 липня, - це найбільший з усіх празників св. Івана Хрестителя. Як свято його зачаття, так і цей празник уже був знаний у IV ст.. Науки на цей празник маємо від свв. Івана Золотоустого, Амвросія і Августина. Цей останній у своїй проповіді цього дня каже: «Сьогодні святкуємо день різдва св. Івана. Це - честь, якої не має ні один святий. У всьому християнському світі є назначений і пошанований тільки день Різдва Господа і св. Івана». Св. Августин не згадує тут про празник Різдва Божої Матері, бо в тому часі цього свята ще не було. На християнському Заході празник Різдва св. Івана Предтечі находиться в найдавнішому календарі північноафриканської Церкви з V ст.

За старозавітнім вченням, перед приходом Месії повинен явитись його попередник – предтеча, яким, у відповідності з пророцтвом Малахії (Мал. 4:5), вважається пророк Ілля.

В християнстві вчення про провісника Спасителя-Месії – Ісуса Христа – пов'язане з образом пророка Івана Хрестителя, який відновив і продовжив служіння св. Іллі. Як оповідає Євангеліє, Сам Ісус назвав Івана "Ілля він, що має прийти" (Мт. 11:14).

Коли Івану виповнилось 30 років, він почав проповідувати в Іудейській пустелі, а далі - в околицях ріки Йордан. Він суворо викривав пороки і вади тогочасного суспільства і закликав людей до щирого покаяння і навернення, сповіщаючи про швидке пришестя Месії. Його зовнішній вигляд також відповідав описам вигляду пророка Іллі: він носив одяг з верблюжого волосу, підперезаний шкіряним ременем, а їжею йому служили сарана і дикий мед (Мк. 1:10-16).

Проповідь Івана була - у владі і дарах Святого Духа - настільки сильною і переконливою, що скоро навколо нього стали збиратись учні, які заснували общину його послідовників. Зовнішнім знаком покаяння і духовного оновлення Іван вибрав добре відомий тодішнім іудеям старозавітній обряд хрещення – омиття у воді і занурення у неї (звідси і його ім'я – Хреститель).

Прийняти хрещення від нього прийшов і Ісус з Назарету, про місію і чесноти Якого, як Месії, сповіщав у своїй проповіді Іван (Мт. 3:14-15). Тим самим Іван Предтеча, котрий виконував роль своєрідного з'єднувального "містка" поміж Старим і Новим Завітами, проклав шлях служінню і вченню Ісуса Христа. А затим - діяльності заснованої Ним новозавітньої Вселенської Церкви Сходу і Заходу. Тобто у такий спосіб шлях до входження у лоно вибраного Божого народу та, відповідно, Господнього благословення і спасіння був відкритий і для представників усіх багаточисельних язичницьких етносів і племен. Щоб таким чином, урешті-решт, змогла благословенно отримати Господнє "спасіння" вельми значна - "повна кількість язичників": починаючи від Близького Сходу "та аж до останнього краю землі", разом з якими й "увесь Ізраїль спасеться" (Рим. 11:11,25,26; Діян. 1:8).

У свято Різдва Івана Хрестителя - за заступництвом цього святого Господнього Предтечі - просімо у всемогутнього й премилосердного Бога, щоб Він обдарував усіх нас тими необхідними ласками, які потребуємо для очищення, освячення і спасіння наших безсмертних душ.

У т. ч. "щоб усі" учні й послідовники Христа "були єдине" (Ін. 17:21), а у різних християнських громадах і спільнотах неодмінно пильнували й належно дбали про постійне відродження, віднову і зростання їхніх членів у дарах і плодах духовних. Аби вони, зокрема, наочно й переконливо проявлялися в їхній "проповіді Євангелія всьому творінню" та свідченні ними Божої любові, величі і слави. Тобто, як наголошував Сам Ісус, цих - правдиво й активно "віруючих супроводжуватимуть такі знамення: іменем Моїм виганятимуть бісів; говоритимуть новими мовами, братимуть змій; і якщо смертоносне щось вип'ють, не пошкодить їм [бо перебуватимуть під потужним захистом і покровом Божим], покладуть руки на недужих, і вони будуть здорові" (Мк. 16:15,17,18). Й серед них "і будуть пророкувати сини ваші і дочки ваші; старшим вашим будуть снитися сни, і юнаки ваші будуть бачити видіння" (Іоїл 2:28).

А також, щоби Господь потужно зливши і "Духа Святого сповнивши", масштабно відродив і наділив Свою Христову Церкву на Сході і Заході цим благословенним і благодатним духом, силою та практично-послідовним служінням свв. пророків Іллі та Івана Хрестителя. Аби неспростовно й успішно викривати і протистояти в суспільстві всілякому ідолопоклонству, поганству і окультизму, квазі-релігійному фарисейству (лицемірству), огидному збоченню - в т. ч. гендерно-содомському, а також екологічному і різному ін. - та беззаконню, агресії, нетерпимості й ворожнечі та людиноненависті, будь-якій несправедливості (соціальній тощо) і неправді. І в їх числі - майже всевладдю прогнило-беззаконної вітчизняної системи кланового олігархату і (ледь не) всезагальної корупції. Та, захищаючи і зміцнюючи суспільну мораль та інституцію традиційної сім'ї і родинні цінності тощо, щоб "багатьох" людей "навернути до Господа Бога їхнього" і "щоб навернути серця батьків до дітей [та дітей - до батьків], і непокірних - до мудрості праведників, щоб приготувати Господеві народ звершений" (Лк. 1:15-17). Цього разу - вже для грядущого Другого, у всій Його славі і силі, - тріумфального пришестя на землю Царя царів і Верховного Праведного Судді Ісуса Христа та, відповідно, "перед настанням [Його судного] дня Господнього, великого і страшного" (Мал. 4:5). 

Тоді "і буде: всякий, хто [вчасно й у щирому покаянні та смиренно-сокрушеному дусі] прикличе ім'я Господнє [Ісуса Христа], спасеться". Бо тоді Ісус Своїм Святим Духом увійде до його серця й житиме там та провадитиме по життю. Й саме у правдивій Церкві Божій і "буде спасіння, як [про це] сказав Господь" (Іоїл 2:32; Іс. 66:2).

І, як іще Він наголошує, в перебігу цього - згаданого вище - судного "дня Господнього, великого і страшного" теж "і ви", спасенні і праведні, "що благоговієте перед ім'ям [і словом] Моїм", судитимете "і будете топтати нечестивих [і беззаконних], бо вони будуть порохом під стопами ніг ваших у той день, який Я сотворю, - говорить Господь Саваот" (Мал. 4:2,3).

"Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!" (Одкр. 22:20).

promo bitvazaurozay Липень 27, 20:13 Leave a comment
Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.