bitvazaurozay

Коли розпочалася і завершилася ІІ Світова війна?

22 червня 1941 р. відбувся розрив союзу гітлерівського Третього Рейху зі сталінським Радянським Союзом та початок німецько-радянської війни, як частини ІІ Світової війни.

Взагалі, якщо говорити про ІІ Світову війну, то її передумови були закладені 18 вересня 1931 р. «Мукденським інцидентом» і подальшою окупацією Манджурії Японською імперією. Це призвело до кризи після-версальської системи міжнародних відносин, до виходу з Ліги Націй Японської імперії та Германської імперії (1933 р.) і втрати через це легальних механізмів підтримання мирного співіснування великих країн.

Далі були ремілітарізація Рейнської області та фактичне «поховання» Версальської угоди, аншлюс Австрії, Мюнхенська змова, і так далі, і так далі.

Тому 22 червня 1941 р. - важлива дата, але лише одна з ключових для ІІ Світової війни, і за нею немає того пафосу, який намагалися/намагаються їй надавати в рамках радянсько-кремлівської ідеологічної концепції «Великої Вітчизняної війни», покликаної прикрити гітлерівською агресією проти СРСР роль самого СРСР як союзника Третього Рейху і агресора. А також надати окупації радянськими військами країн Східної та Центральної Європи позитивного образу визволення.

І якщо вже говорити про формальне завершення ІІ Світової війни, то мабуть це Заключний акт Гельсінської наради з безпеки 1975 р., який документально закріпив (як бачимо по суті лише на півтора наступних десятиліття) її результати.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.