bitvazaurozay

Серед трьох найбільших церков в Україні найкраще ставляться до ПЦУ

Серед трьох найбільших церков України громадяни найкраще ставляться до Православної церкви України (ПЦУ): до неї позитивно ставляться 60,6% українців, негативно – 5,4%.

Про це йдеться у всеукраїнському опитуванні громадської думки "Ставлення до окремих церков України і очікування від діяльності Православної церкви України: лютий 2020 року", проведеному Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

"Серед трьох найбільших церков України найкраще ставлення простежується у випадку Православної церкви України, до якої позитивно ставляться 60,6% українців, негативно – 5,4% (баланс позитивного-негативного ставлення становить +55,2%)", - йдеться у повідомленні.

Причому, як зазначається, у всіх регіонах України ПЦУ має найвищі показники ставлення, зокрема у всіх регіонах не менше половини населення позитивно ставляться до ПЦУ (від 50% на сході до 69,6% на заході; баланс ставлення варіює від +43,4% на сході до +67,9% на заході).

Згідно з результатами опитування, далі за цим показником іде Українська греко-католицька церква, до якої позитивно ставляться 35,2% населення, негативно – 6,5% (баланс – +28,7%). У всіх регіонах церква має додатний баланс ставлення, хоча найкраще ставлення – на заході (баланс на заході становить +46,9% проти +13-28,4% в інших регіонах).

"Лише у випадку Української православної церкви Московського патріархату простежується від’ємний баланс – -2,2%. До цієї церкви 25,7% опитаних ставляться позитивно, 28% – негативно. Церква має від’ємний баланс на заході (-19,4%), близький до нуля баланс у центрі (-4%) і на сході (+4%) і додатний баланс на півдні (+19,6%) і Донбасі (+20,1%)", - зазначається у повідомленні КМІС.

Також респондентам ставилося запитання про те, має чи не має ПЦУ займатися певними напрямками діяльності, а також які три напрямки мають бути пріоритетними.

Загалом, крім очікуваних "допомога бідним" (37,6% зараховують до топ-3 пріоритетних напрямків) і "підвищувати моральність і духовність суспільства" (37%), також до топнапрямків 27,2% зараховують сприяння завершенню війни на сході, 23% – сприяння розв’язанню соціальних проблем (алкоголізм, наркоманія, проблемні підлітки тощо), 22,2% – сприяння згуртованості населення України, подоланню розбіжностей між жителями різних регіонів, 13,9% – допомагати армії України, 13,9% – сприяння звільненню полонених.

Як зауважили у КМІС, до Західного макрорегіону входять Волинська, Рівненська, Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Хмельницька, Чернівецька області; до Центрального – Вінницька, Житомирська, Сумська, Чернігівська, Полтавська, Кіровоградська, Черкаська, Київська області, м. Київ; до Південного – Миколаївська, Херсонська, Одеська області; до Східного – Дніпропетровська, Запорізька і Харківська області; Донбас – Донецька і Луганська області.

КМІС провів всеукраїнське опитування громадської думки з 15 по 27 лютого 2020 року. Методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з квотним завданням при відборі респондентів) опитано 1223 респонденти, які живуть у всіх регіонах України (крім АР Крим). Вибірка репрезентативна для населення України віком від 18 років. У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без врахування дизайн-ефекту) не перевищує: 2,9% — для показників, близьких до 50%; 2,5% — для показників, близьких до 25%; 1,9% — для показників, близьких до 10%; 1,3% — для показників, близьких до 5%; 0,6% — для показників, близьких до 1%.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.