bitvazaurozay

Польща розірвала контракт на транзит газу з Росією

«Газпрому» доведеться бронювати на аукціонах короткострокові транзитні потужності у польського оператора Gaz-System

У неділю, 17 травня, закінчується договір на транзит російського газу через Польщу. Продовжувати його Варшава відмовилася і тим самим розірвала співпрацю.

Прес-секретар «Газпрому» Сергій Купріянов підтвердив, що контракт фактично закінчився, повідомляє Reuters.

За його словами, поставки газу по магістралі «Ямал-Європа» триватимуть «в тому чи іншому вигляді», проте не назвав конкретики щодо вартості транзиту і обсягів.

Тепер «Газпрому» доведеться бронювати на аукціонах короткострокові транзитні потужності у польського оператора Gaz-System. Зокрема, на період 17-18 травня вони будуть доступні в ході торгів, які заплановані на 17 травня.

Аукціон на квартальні потужності (з липня по 30 вересня) Польща провела ще 4 травня, але в «Газпромі» результат коментувати відмовилися. Gaz-System також не уточнила майбутніх постачальників, але зазначила, що заброньовано було 80 відсотків потужностей.

Прокачування по газопроводу «Ямал-Європа», який через Польщу йде в Німеччину, становить 33 мільярди кубометрів на рік. Договір був підписаний ще в 1990-і роки.

З цього транзиту 17 мільярдів кубометрів йдуть на внутрішні потреби Польщі. З 2022 року Варшава вирішила відмовитися від російського газу і повністю перейти на поставки з США і Норвегії, звідки в даний час будує газопровід. Контракт на роботи підписано на початку травня.

Небажання Польщі купувати російський газ пов'язане з його вартістю. Глава польської нафтогазової компанії PGNiG Петро Вожняк відзначав, що збитки за рік складають 250 мільйонів доларів, при цьому «Газпром» відмовляється переглянути контракт з 2015 року.

Після поразки в Стокгольмському арбітражі російська компанія погодилася знизити ціни на газ з березня, але Польща також наполягає на виплаті штрафу в розмірі 1,5 мільярда доларів.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.