bitvazaurozay

Когда появилась РПЦ и кто ее создал

Ось всі кажуть, що у російської православної церкви немає Томосу. Що немає ніяких документів, юридично затверджених та оформлених рішень. Що це все розкольники і сектанти.  Вирішив перевірити. Та ні. Мають. Виданий самим товаришем Сталіним. Документ, печатка, підписи. Все на місці. 

Як називається церква в документі? - “Русская православная церковь”.  Знаєте що найсмішніше? Що такої організації як “Русская православная церковь” (РПЦ МП), до 1943 року ніколи не було взагалі. А в офіційних документах значилась - «Православная Российская Церковь» (ПРЦ). Що титул патріарха мав приставку “всея России”, яку Сталін поміняв на “всея Руси”.  Вловлюєте різницю між Русь і Росія? русская - росийская? Отож:)) Спритність слів - і ніякого шахрайства.  

Щоб у вас не було сумнівів у назві церкви в офіційних церковних документах російської православної церкви, до цього "рішення-томосу", ось вам витяг з Синоду 1917 року.  А ось вам Декларація від митрополита Сергія 1927 р.. "Нам нужно не на словах, а на деле показать, что верными гражданами Советского Союза, лояльными к Советской власти, могут быть не только равнодушные к Православию люди, не только изменники ему, но и самые ревностные приверженцы его, для которых оно дорого, как истина и жизнь, со всеми его догматами и преданиями, со всем его каноническим и богослужебным укладом." Церква в документі названа всеросийская православная церковь".

  Підсумовуючи, виходить, що Сталін і є засновником та батьком самоназваної “Русской православной церкви” (РПЦ МП), якої до 1943 року ніколи не було з такою назвою.  А цей документ, Постановление № 993, і є їх "Томосом":)  Такі справи)  Звісно текст викладений з долею гумору. А яка в тексті частка цього гумору, це вже цікавіше питання.  Хтось буде казати, що це нічого не значить, подумаєш слово в назві видозмінили, церква була й до цього.  Так, церква була. Довший час вона була розкольницькою, довший час була без патріархії.

 Документа, який підтверджує надання їй (церкві) автокефалії як такого немає, це право лише опосередковано випливає з листування з Константинополем. І.т.д і т.п. Але зрештою це їх справи.  У церковних справах багато що тримається на політичних компромісах, а не на документах.  Суть не те, щоб довести канонічність/неканонічність російської церкви. Не важливо. Це їх проблеми.  Суть в тому, щоб показати як одним розчерком пера світської влади, назва церкви міняється кардинально. Титул патріарха туди ж.  Різниця між словом руський та російський така ж як різниця між словами римський та румунський. Змінені умовно дві літери, але які горизонти відкриваються...  

І що саме цікавіше, ніхто з священнослужителів собі цим не заморочується. Подумаєш Сталін поміняв назву церкви. Нам подобається.  Тобто я правильно розумію, що якщо завтра Православна Церква Україна сама, чи завдяки Указу Президента, поміняє собі імя на, "Православна Церква України-Русі" (як приклад), це буде правильно, канонічно, і ні з ким це не треба буде погоджувати?

Про собор "Русской православной церкви "1945 року.  "В связи с изложением НКГБ СССР предлагает:  1. Приступить к подбору кандидатов для участия на соборе из числа духовенства и мирян, наметив с этой целью лиц, имеющих религиозный авторитет среди духовенства и верующих и в то же время проверенных на агентурной или патриотической работе.  Важно обеспечить, чтобы в числе намеченных кандидатов преобладали агенты НКГБ, способные провести на соборе нужную нам линию;  3. Обязать агентов из числа епископов, участников предсоборного ноябрьского совещания, по прибытии в Москву, связаться с работниками 5 Отдела 2 Управления НКГБ СССР по телефонам: 

 "В соответствии с вышеизложенным, в дальнейшей работе по церковникам органам НКГБ необходимо руководствоваться следующим:  2. Наряду с этим обеспечить неослабное агентурное наблюдение за деятельностью епископов и остального духовенства православной церкви, пресекая возможные попытки с их стороны, превышения предоставленных им прав или использования этих прав в антисоветских целях.  3. Каждую вновь открываемую церковь обеспечивать проверенной агентурой из числа духовенства или церковного актива. 

 "В НКГБ СССР поступают сведения о намерении и попытках некоторых обновленческих: епископов и священников перейти из обновленческой церкви в патриаршую сергиевскую церковь.  В случае обращения к Вам за советом агентов из обновленческого духовенства, Вам следует рекомендовать подавать заявления на имя патриарха Сергия." 

 Звісно всі документи проходять під грифом "совершенно секретно". А ви думаєте чому вони так люблять все радянське і хочуть канонізувати Сталіна?

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.