bitvazaurozay

Вимирали цілі села, ховали без трун, маски носили навіть коти

У мережі показали архівне фото, зроблене під час пандемії “іспанського грипу”.

Вказується, що це – родинне фото часів пандемії. На світлині помітно, що люди вкрай серйозно ставилися до захворювання, адже марлеву маску вони надягнули навіть на кота.

Нагадаємо, у 1919-1920 роках в усьому світі “іспанкою” було заражено близько 550 мільйонів осіб, або 29,5% населення планети. Померли від 50 до 100 млн. Саме цей грип вважався найсмертоноснішим серед інших штамів.

Різновид вірусу грипу був H1N1. Цей різновид грипу певною мірою схожий на сучасний свинячий грип. Свою назву грип набув завдяки тому, що Іспанія першою оголосила про спалах цієї хвороби. Назва хвороби закріпилася в основному через газетний галас, оскільки Іспанія не брала участь у військових діях і на неї не поширювалася військова цензура. «Іспанкою» хворобу почали називати учасники світової війни. У травні 1918 року в Іспанії було заражено 8 млн людей, або 38 % населення країни (заразився, але видужав, і король Іспанії Альфонс XIII). Багато жертв грипу — молоді і здорові люди вікової групи 20—40 років. Люди віком понад 40 років практично не підпадали під ризик заразитися іспанкою.

Завдяки технічному прогресу, (потяги, дирижаблі, швидкісні кораблі), хвороба поширилася дуже швидко по цілій планеті. У деяких країнах на цілий рік були закриті публічні місця, суди, школи, церкви, театри, кінотеатри. Іноді продавці забороняли покупцям заходити в магазини. Замовлення виконували на вулиці. У деяких країнах був введений воєнний стан. У одному з міст США були заборонені рукостискання. У Кейптауні машиніст потяга заявив про смерть 6 пасажирів на ділянці довжиною всього 5 км. У Барселоні щодня вмирали 1200 людей. У Австралії лікар налічив за одну годину на одній тільки вулиці 26 похоронних процесій. Вимирали цілі села від Аляски до Південної Африки. Були міста, де не залишилося жодного здорового лікаря. Часто навіть не вистачало місця на кладовищах аби поховати померлих. Викопували масові могили, використовуючи при цьому екскаватори на паровій тязі. Людей ховали десятками без труни і відспівувань.

Грип за перші 25 тижнів убив 25 млн людей. СНІДу було потрібно 25 років, щоб убити стільки ж. Масове переміщення військ країн-учасниць Першої світової війни прискорило поширення грипу. Імунна система солдатів, що брали участь в Першій світовій війні, була ослаблена хімічними атаками. Це спричинило страшні епідемії грипу у військах. В індійській армії було заражено 22 % військовослужбовців. Більшість хворих померли.

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.