bitvazaurozay

Синод Церкви Греції НЕ ПЕРЕНОСИВ ВЕЛИКДЕНЬ!

У зв‘язку з вчорашнім рішенням Синоду Церкви Греції слід дати кілька пояснень, бо зараз піде злива «новин» а-ля спорчений телефон, про «перенесення Пасхи».

1. Формула обрахування дати Пасхи для всієї Церкви визначена Першим Вселенським Собором (325 р.) Жоден інший орган Церкви не має повноважень переглядати це рішення.

2. Рішення Синоду Церкви Греції полягає у тому, що ЗАГАЛЬНЕ, відкрите для всіх без обмежень Пасхальне БОГОСЛУЖІННЯ буде проведене вночі з 26 на 27 травня за чином Великодньої служби.

27 травня - свято Віддання Пасхи, тобто завершення 40-денного періоду Великодніх святкувань. За традицією служба в цей день і так звершується за тим самим чином, що і на Великдень, у перший день Пасхи. Рішення Синоду лише додає, що ця служба буде відправлена вночі - як і на Великдень.

3. Служіння Страсної Седмиці та Великодня буде звершуватися, але в умовах карантинних обмежень, які у Греції доволі суворі, що не дасть можливості вірянам особисто взяти в них участь. І щоби ті, хто зможуть долучитися до молитви лише через трансляцію, не відчували себе обділеними - саме для них Церква Греції і наголошує, що у травні за давнім звичаєм ще раз проведе Пасхальну службу, але вже загальнодоступну.

4. Сподіваюся, що міркування Синоду справдяться, і до кінця травня карантинні обмеження будуть зняті. Однак розвиток ситуації поки що виглядає менш оптимістично, бо заходи лише подовжують.

5. Помісні Церкви діють відповідно до місцевих умов і рішення однієї Церкви береться до уваги іншими Церквами, але поширюється юрисдикціїйно ЛИШЕ на ту Помісну Церкву, яка його ухвалила.

Бо так само, як в різних країнах запроваджено різні карантинні обмеження, і рішення однієї країни не зобов‘язують іншу, але служать орієнтиром - так і рішення Церков, які діють в конкретних умовах та враховують місцеву специфіку, не є зобов’язанням для інших, але беруться до уваги.

Отже, Пасху ніхто не переносить, але Церква діє за настановою Спасителя: «Субота для людини, а не людина для суботи».

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.