bitvazaurozay

Страхи щодо коронавірусу сильно перебільшені а введення карантину безглузде

Кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України Надія Жолобак розповіла про невиправдану паніку навколо неіснуючої епідемії коронавірусу. У минулому, в позаминулих роках, також були подібні гострі респіраторні захворювання, але їх не діагностували як коронавірус, оскільки не було відповідних тест-систем.

Вчена-вірусолог Надія Жолобак

"Міграція населення у світовому масштабі дуже велика, ми за годину можемо дістатися з одного материка на інший. І така мобільність має свою негативну складову. З моменту виникнення вірусології як науки а це вже понад сто років вченими детально вивчені механізми розмноження вірусів, закономірності їх взаємодії з чутливими клітинами, особливості імунної відповіді організму на інфекційний процес, викликаний саме вірусами, а не бактеріями. І реакція організму на коронавірусну інфекцію відповідає всім відомим закономірностям.

Але ми знаємо також, що будь-який вірус при неодноразовому послідовному інфікуванні (цей процес називається пасування вірусів), яке відбувається під час спалаху епідемії, поступово зменшує свою активність, відбувається його атенуація (адаптація вірусу до об'єкта, який він атакує, в напрямку зменшення агресивності). Тобто з кожним пасажем вірусу, з інфікуванням кожного наступного, вірус знижує свою інфекційну активність: це природний процес", - сказала науковець.

Вона нагадала, що колись вже була паніка по SARS, MERS. А зараз про них згадали тільки тому, що коронавірус з цього ж сімейства вірусів викликав епідемічний процес. Як сталося зі збудниками SARS і MERS, знизиться й інфекційність COVID-19, і епідемія припиниться. Зміна патогенності COVID-19 в напрямку зниження відбувається вже зараз.

ВООЗ заявила, що захворювання, викликані COVID-19 будуть діагностувати і влітку. Але коронавіруси, а їх понад 40, циркулюють постійно, вражаючи не тільки людей, а й різні види тварин; ми просто на них не звертаємо уваги (хоча хтось стикався, наприклад, з «кишковим грипом»).

Коронавірус нікуди не зникне, адже він і не взявся нізвідки. Він існував і раніше, але дещо в іншій формі (якщо можна так сказати). Далі відбулася його зміна — еволюційний стрибок.

Влітку коронавірусна інфекція однозначно піде на спад, в тому числі й тому, що коронавірус нестійкий до ультрафіолетового опромінення. А оскільки метеорологи обіцяють спекотне літо, ймовірність збереження коронавірусу в навколишньому середовищі дуже невелика", - сказала Надія Жолобак.

Надія Жолобак також зауважила, що ми живемо у світі вірусів, на «планеті вірусів», де циркуляція — поява і зникнення вірусів — це постійний процес. Тому будуть постійно з'являтися, зникати і знову з'являтися різні нові-старі форми вірусів. Людство завжди жило, живе і буде жити в такому оточенні: ми всі сформовані в ньому. Головне — не панікувати. Я вважаю, що страхи з приводу епідемії коронавірусу перебільшені, а введення тотального карантину не зовсім адекватна реакція. Адже тоді такий же карантин треба вводити при кожному спалаху грипу або ГРЗ.

"Чи потрібно рубати руку, якщо її можна просто помити?" - питає науковець і нагадує, що в умовах соціального шоку різко зростає формування індивідуального стресового стану, пригнічується робота імунної системи, і це теж призводить до хвороб.

У минулому, в позаминулих роках, були ГРЗ, що не діагностували як коронавірус, оскільки не було відповідних тест-систем. Але були повторні захворювання: перехворіли, і знову захворіли. Повернення інфекції – звичайне явище. Люди, які не доїдають, з хронічним недосипанням, у стресовому стані, можуть хворіти ГРЗ повторно неодноразово.

У ситуації з COVID-19 головне – регулярно мити руки, не чіпати обличчя, очі, рот руками. Це звичайні вимоги, які виконуються усіма грамотними, культурними людьми незалежно від того є епідемія, чи її нема.

Постійне носіння масок є невиправданим: їх потрібно надягати інфікованій, хворій людині, щоб не заразити оточуючих, або ж здоровій людині короткочасно в приміщенні, в місцях масового скупчення, якщо ви хочете частково зменшити контакт з дрібнодисперсними краплями, що знаходяться у повітрі і, можливо, містять частинки якого-небудь збудника. Якщо ж не знімати маску годинами, то така поведінка тільки збільшує ймовірність зараження.

На питання щодо правильності твердження, чи COVID-19 небезпечний тільки для літніх людей, вірусолог відповіла так:

"Літні люди, зазвичай, мають букет хронічних захворювань: компенсовані чи не дуже зміни в серці, судинах, печінці, нирках, цукровий діабет. Відповідно, навантаження, що різко збільшується на ці органи в умовах вірусної інфекції, є небажаним. Важче хворіють – незалежно від віку – пацієнти з хронічними захворюваннями верхніх дихальних шляхів, астмою, а також ті, що палять. Але так само впливає на стан організму й грип, інші респіраторні захворювання".

Олена Каганець.

Повне інтерв'ю на УНІАН

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.