bitvazaurozay

Перебіг епідемії йде навіть кращими кроками ніж прогнозували


Про що ще написати на день дурня )), як не про коронавірус. І ось чому. Коронавірус розбудив страхи людей. Оглядів, думок, прогнозів навколо коронавірусу настільки багато, що люди від інформаційного шуму мігрують із крайності в крайність, втрачаючи реальність.

Одні дивляться на лікарню, як на якесь місце, яке треба встигнути зайняти. Перший підйом температури спричинює паніку і необхідність дій. Люди хочуть тестів, рентгену, КТ, викликають швидку, готові самі себе підключити до вентилятора. Їхній страх є пов'язаний з тим, що життя поза лікарнею асоціюється з великим ризиком, а лікарня - це шанс, якого може не бути завтра.

Інші бояться лікарні як вогню. Їхній дім - це їхня фортеця. Начиталися статей або наслухалися порад знайомих, що лікарні є розсадниками інфекції. На пусту вулицю бояться вийти, а похід в лікарню для них обов'язково означає інфікування і зараження. Не дивлячись на наявність критичних звужень коронарних судин, страх зупиняє виконати ургентну операцію за порадою лікарів.

Старші люди говорили: "Навчи дурня Богу молитися, він собі голову розіб'є". Цей вислів про наші крайності. Скажи, що в Італії вентиляторів не вистачає, то треба собі про запас знайти. Скажи, що на карантині треба дома сидіти, то не вийду нізащо, хіба що винесуть.

А як ви жили вчора, позавчора? Коли мене запитують, що я думаю і як діяти. Я кажу: "А що змінилося у вас, що ви так радикально змінили своє ставлення до світосприйняття і оцінки свого життя?" Вірус виявили ще у листопаді, відео епідемії з Китаю було в січні, приїхали тести в березні. Звісно, що чим більше ми будемо проводити тестів, тим більше будемо виявляти інфікованих. Це статистика і здоровий глузд, друзі. Насправді, кількість буде зростати ще деякий час, ніхто не знає як довго. Ми маємо радіти з того, що темпи зростання є меншими, ніж у сусідніх країнах. Значить, карантин діє і у нас є кращі шанси щоб пережити цю епідемію з меншими втратами.

Так що змінилося? Фактично, змінилося лише наше відношення до проблеми. Перебіг епідемії йде навіть кращими кроками, ніж прогнозували. То чому ж нехтувати базовими цінностями? Інші проблеми із здоров'ям ніхто не відміняв і смертність від серцево-судинних захворювань далі залишається на першому місці і щодня нам нагадує. Не хочу вас лякати цифрами про серцеві захворювання, але приведу хороші цифри для тих, що відмовляється від необхідного лікування зараз (наприклад, ургентної операції на серці) і збирається чекати закінчення карантину.

Вдумайтеся. За прогнозами найгірших скептиків, які я не розділяю, ми маємо 10 000 інфікованих. Розділіть 42 мільйони населення на цю цифру і ми отримаємо десь 1 на 4200. Іншими словами, ви маєте шанси підхопити коронавірус тільки від кожної 4200 -ої людини, з якою ви будете у контакті. Якщо ви залишаєте дім тільки у разі крайньої необхідності, користуєтеся власним транспортом, обробляєте руки, уникаєте близької відстані і маєте елементарний захист на всяк випадок, шанси інфікування є 1 на 1 000 000 і наступна летальність < 1 на 10 000 000. Це безпечніше за авіарейси. До речі, супермаркети і всі інші заклади, де є натовпи, сюди не входять.

Для чого ці цифри? Для реальної оцінки ризиків. Співставимо. Люди вибирають ризик жити пару місяців без операції з сумарним ризиком 10 - 50% і ризиком самої операції менше 1% (разом з ризиком можливого інфікування по дорозі і разом з ризиком інфікування всередині лікарні). В лікарнях потоки пацієнтів з підозрою на коронавірус є ізольованими від інших потоків.

Тому ще раз. Наслідки цього страшного експерименту з свідомістю людини під назвою "коронавірус", будуть вивчати і психологи, і соціологи. Не виключено, що і психіатри. Люди, не застрягайте в крайностях. Співставляйте ризики, не шукайте виправдання не робити речі, які є крайнє важливими для вашого життя.

Олександр Бабляк

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.