bitvazaurozay

Одних цей вірус уб'є а інших залишить без роботи й засобів для виживання

Разом із коронавірусом світ охопила серйозна економічна криза, яка може призвести до економічного шоку. Втрати світової економіки вже сьогодні – понад 2,7 трлн доларів.

Одночасно з заходами протидії хворобі всі країни вводять безпрецедентні економічні заходи щодо пом'якшення ударів нового вірусу.

1 – це виділення коштів малому та середньому бізнесу, зокрема туристичному та ресторанному напрямам, адже їх уражає найперше.

2 – це податкові пільги. Тут кожна країна діє за своїми алгоритмами. Америка пропонує звести до нуля внески із соцстрахування і медицини. Деякі країни дають відстрочення або ініціюють податкові пільги з ПДВ для різних галузей або економічно розвинених підприємств.

3 – це компенсація втрат підприємствам, що йдуть в ізоляцію (на кшталт лікарняного), інакше люди будуть продовжувати ходити на роботу.

4 – безпрецедентні заходи щодо зниження ставок рефінансування. Великобританія, наприклад, знизила їх у три рази – з 0,75% до 0,25%. На цьому тлі дії Нацбанку щодо зниження з 11% до 10% – просто знущання.

Лихоманить зараз усі країни без винятку. Однак їх не паралізувало, як непритомних кіз. Вони понадували рятувальні жилети і дали їх людям. Всі зараз зайняті порятунком економіки. Окрім України...

Потрібно виходити з цього стану негайно. І починати працювати 24/7.

Терміново запропонувати заходи щодо пом'якшення удару по економіці й законодавчо внести їх на позачерговому засіданні Верховної Ради.

Щоб уникнути бюджетного краху, Мінфін вже мав усе розрахувати, а Кабмін – переглянути. Все, що стосується пільгового кредитування, сплати за оренду землі, переглянути контракти з підприємствами, аби максимально пом'якшити їх.

Мають бути запроваджені податкові канікули; виділені гроші на підтримку бізнесу.

Необхідно радикально знизити ставки на рефінансування, аби підприємства могли отримати пільгові кредити.

Напевно, є сенс переглянути програму "5-7-9" з огляду на нові жорсткі реалії, істотно розширити перелік підприємств, які б змогли скористатися цими кредитами, знизити ставку й максимально спростити процедуру їх отримання.

Також необхідно ввести обов'язкову компенсацію лікарняних. Інакше цей наш карантин просто втрачає сенс.

Ці заходи потрібні Україні вже вчора.

Необхідно допомогти пережити карантин бізнесу, держпідприємствам і простим людям. Інакше ніхто не закриється і не ізолюється.

У результаті – одних цей вірус уб'є, а інших залишить без роботи й засобів для виживання.

Максим Степанов

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.