bitvazaurozay

Згорів храм Домницького монастиря

Сьогодні вночі згорів собор Різдва Богородиці Домницького монастиря у Менському районі на Чернігівщині. За попередньою версією, пожежа сталася через несправну електропроводку. «Але, - зауважує депутат Чернігівської обласної ради Василь Леоненко, - насторожує, що пожежа почалася згори, де електропроводки нема. В монастирі є сторож, було багато ікон цінних – чи вони згоріли?».

Домницький монастир був під опікою гетьманів Івана Мазепи та Івана Самойловича. У радянський час в ньому розташовувалася виправна колонія. На дзвіниці зберігався дзвін Івана Мазепи, що перед другою світовою війною ще був у фондах Чернігівського історичного музею, а монастир був відомий ще й чудотворною Домницькою іконою, яку монахи переховували від комуністів у підземеллях монастиря.

Собор Різдва Богородиці (1806 року зведення) в наш час був зверху розібраний – лишалися стіни. Коли 2011 року обласна державна адміністрація передала собор Різдва Богородиці монастирю УПЦ Московського патріархату – почалося і відродження його.

Настоятелем монастиря є архімандрит Варфоломій Ромашко, який у день напередодні пожежі був на якомусь зібранні у Чернігові. В згорілому храмі зберігалися цінні ікони та прикраси. Наразі доля чудотворної ікони невідома. Як пояснив кандидат історичних наук Олександр Бондар, згорілий храм був зразком перехідного періоду від типових храмів козацького бароко до класицизму і таких храмів збереглося мало.

Василь ЧЕПУРНИЙ, "Голос України",

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.