bitvazaurozay

Митрополит Онуфрій визнав що РПЦвУ є частиною Московського Патріархату

РПЦвУ (УПЦ МП) має самоврядний статус, фактично ту саму автокефалію, а визнання Константинополем Православної Церкви України (ПЦУ) “лише поглибило розкол в країні”.

Про це заявив журналістам глава відділу зовнішніх церковних зв’язків (ВЗЦЗ) Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон, коментуючи виступ очільника РПЦвУ Онуфрія на Амманській зустрічі, передає “РИА Новости”.

“Митрополит Онуфрій виступав, і він говорив про те, що Українська православна церква в складі Московського Патріархату має самоврядний статус, який по суті нічим не відрізняється від статусу автокефалії, а та так звана автокефалія, яку отримали українські розкольники, не тільки не допомогла вирішити існуючі проблеми, але навпаки поглибила існуючий розкол “, – сказав глава ВЗЦЗ.

Своєю чергою сам митрополит Онуфрій, виходячи із зали засідання у перерві, сказав журналістам, що налаштований позитивно. “Сподіваємося, що буде все добре”, – сказав він.

Прямої цитати митрополита Онуфрія щодо приналежності до РПЦ не наводиться, однак у статті на сайті РПЦ за підсумками Амманської зустрічі вказується, як Онуфрій під час виступу “нагадав, що Українська Православна Церква, яка перебуває в складі Московського Патріархату, утворена 1990 року через отримання Грамоти Патріарха Московського і всієї Русі про дарування самостійності в управлінні”.

  • 20 грудня 2018 року народні депутати ухвалили закон про перейменування релігійних організацій, керівний центр яких розхташований у країні-агресорі.  Згідно з ним, “УПЦ МП” зобов’язана вказати у своїй назві приналежність до Росії.
  • У самій “УПЦ МП”, або за фактом РПЦвУ, обурились необхідністю змінювати назву, усвідомлюючи, що це призведе до масштабної втрати парафіян, які не захочуть ходити до Російської Церкви.
  • 18 січня 2019 року конституційність ухваленого закону оскаржили 49 депутатів Верховної Ради, направивши подання до Конституційного суду.
  • Ситуація не змінилась навіть після зміни влади і складу Кабміну. Міністр культури Володимир Бородянський неодноразово заявляв, що “УПЦ МП” повинна позначити у своїй назві приналежність до Російської Церкви, оскільки саме у Москві розташований її центр впливу.
  • 11 лютого КСУ почав розгляд розгляд справи про конституційність закону про перейменування “УПЦ МП” на РПЦ в Україні.
Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.