bitvazaurozay

Випадково знайшли дворянські могили

У Мені під час розчищення старого Чугаївського кладовища комунальники випадково натрапили на давні поховання

У Мені під час розчищення старого Чугаївського кладовища комунальники випадково натрапили на давні поховання. Оскільки на плитах були викарбувані роки позаминулого століття, звернулися до директора Менського краєзнавчого музею імені В.Покотила Віталія Крутого.

«Робітники копнули ковшем глибоко і на поверхню вивернули дві старезні надмогильні плити, - каже він. - Прізвища й дати там чітко видні: Меланія Іванівна Сахновська та Яків Петрович Москальський. Ці люди жили у позаминулому столітті. Поховання – дворянські. Родини Омелют, Сахновських, Москальських своїм корінням сягають глибоко в історію нашого міста. За словами Віталія Крутого, у Мені й досі збереглися будинки, котрі належали цим дворянам. Приміром, будівля теперішнього райавтодору – Москальським, приміщення дитсадка «Дитяча академія» – Сахновським, теперішній багатоквартирний будинок по вулиці Польовій – Омелютам».

Рід Сахновських досить довго тримав владу на Менщині – у 17 столітті Гнат Сахновський був наказним чернігівським полковником, перейшовши від гетьмана Мазепи до московського царя Петра I. А завершив своє життя ченцем у Максаківському монастирі, який зараз належить до української церкви і ніяк не відбудується. А в Мені збереглася легенда, що під час шведсько – московської війни менський сотник Гнат Сахновський заховав сотенні та особисті скарби у обсмоленій бочці на дні річки Мена. За іншою версією – в річці Остреч. В усякому разі під час німецької окупації нацисти щось таки знайшли в Остречі, що відігнали усіх місцевих від місця знахідки, давши ґрунт для появи нових чуток.

Василь Чепурний

Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.