bitvazaurozay

Патріарх РПЦ Кирило покладає надії на Зеленського і говорить що ситуація вже змінюється на краще

Предстоятель Російської православної церкви патріарх Кирило сказав, що під час керівництва Володимира Зеленського намітилася позитивна динаміка у відносинах церкви і держави. І заявив, що в Україні здійснена спроба «локалізувати і ввести в сім’ю православних церков розкольницькі угруповання».

Про це російський патріарх розповів в інтерв’ю на росТБ.

І підкреслив, що у всьому, що стосується помісних православних церков в Україні винувата зовнішня політика.

«Якби все це здійснювалося шляхом деяких консультацій всередині помісних православних церков, то це не мало б такого характеру, як зараз. І виною тому, звичайно, втручання зовнішньополітичних сил», – сказав Кирило.

На його думку, те, що п’ятий президент України Петро Порошенко програв вибори у 2019 році, це і «є свідченням того, що український православний народ не прийняв державне втручання в справи церкви, яке пан Порошенко уособлював».

Глава Російської церкви покладає великі надії на сьогоднішнього президента України Володимира Зеленського і відмічає позитивну динаміку як у відносинах церкви і держави, так і в сфері російсько-українських відносин. При цьому не традиційно згадав «ряд національно орієнтованих організацій» у відносинах із церквою, але ситуація вже «змінюється на краще».

«Є непримиренні відносини православної церкви і цілого ряду націоналістично орієнтованих організацій, але в загальному я повинен сказати, що мало-помалу ситуація в Україні змінюється на краще», – додав головний священик Росії.

З огляду на те, що чинний президент України не привітав українців та ПЦУ з річницею отримання Томосу, а радник секретаря РНБО Сергій Сивохо заявив, що Церква може виступити у якості «посередника» для врегулювання війни на Донбасі. І, напевно, мав на увазі Онуфрія, тому що зробив таку заяву під час телемарафону, який влаштувала російська церква УПЦ МП на каналі кума Путіна Медведчука… слова глави Російської церкви можуть стати новою реальністю для України.

Нагадаємо. Раніше предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній заявив, що Росія використовує церкву у якості потужного інструменту на зовнішньому напрямку, та про те, що Російська православна церква буде останньою церквою, яка все ж визнає Православну церкву України.

«Ця церква, яка є РПЦ в Україні, чимось уподібнюється тій пропаганді, яка лине з боку російської держави по відношенню до української держави і загалом до української церкви. Вони що говорять? Що «їхтамнемає» на Донбасі, що це воюють українці з українцями, це «громадянська війна» і так далі. І це стосується і тих питань щодо переходу громад до ПЦУ», – сказав він в інтерв’ю «Радіо Свобода».
Buy for 50 tokens
Там маленькие кажутся большими, Там толстенькие кажутся худыми, Там головы у всех, как у гигантов, А руки, как у лучших музыкантов. Там зеркала изогнуты, как блюдца, И все смеются, и все смеются, И все смеются. (с) В столиці пройшов щорічний фестиваль шизофренії та брехні. Понад 55 000 зомбаків…

Error

default userpic

Your IP address will be recorded 

When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.